Головна | Статті | Як підрив греблі Каховської ГЕС руйнує амбіції путіна

Як підрив греблі Каховської ГЕС руйнує амбіції путіна

Як підрив греблі Каховської ГЕС руйнує амбіції путіна

За попередніми даними, 6 червня близько 3:00 години диверсанти 205 мотострілецької частини російської армії здійснили підрив Каховської гідроелектростанції. Через загрозу затоплення в регіоні розпочалася евакуація жителів з небезпечних районів. Без питної води можуть опинитися жителі Херсонщини та окупованого Криму. Інцидент становить загрозу і для Запорізької АЕС. кремль очікувано відкидає свою причетність до руйнування станції та цинічно звинувачує в підриві Україну. За даними ГУР Міністерства оборони України, перед тим як підірвати Каховську ГЕС, російські загарбники двічі мінували станцію одразу після її захоплення. У квітні минулого року було здійснено додаткове мінування шлюзів та опор, а на самій греблі було встановлено тентовані вантажівки з вибухівкою. Як повідомили в «Укргідроенерго», внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано і станція відновленню не підлягає.

Водночас залишається абсолютно незрозумілою доцільність таких дій. Адже політичні та військові збитки росії явно превалюють над потенційними перевагами підриву греблі.

По-перше, рф намагалася у такий спосіб пригальмувати дії українських військових та ускладнити перетинання Дніпра напередодні українського контрнаступу. Окупанти сподівалися створити за рахунок підтоплення так звану смугу безпеки, яку українським військовим нібито буде важко перетнути. Проте розрахунок виявився помилковим. Хоча значній території буде завдано екологічної шкоди та пошкоджено багато населених пунктів, військовий ефект для рф виявився зворотним. Підтоплення населеного пункту Олешки та частини Кінбурнської коси зводять нанівець наміри росіян утримувати там свої підрозділи. Крім того, ситуація не вплине на дії української армії, адже наступальні дії матимуть успіх на інших напрямках.

По-друге, у кремлі вважали, що демонстрація рішучості йти на злочини екоциду задля досягнення цілей «сво» зможе утримати західних партнерів від надання військової допомоги Україні. Також кремль розраховував на активізацію «ядерної загрози» з боку Запорізької АЕС як важеля впливу на ситуацію та звинувачення в провокації України. Дійсно, вода з Каховського водосховища необхідна для підживлення конденсаторів турбін і систем безпеки Запорізької АЕС, падіння її рівня внаслідок підриву дамби є додатковою загрозою для атомної електростанції.

Насправді замість «ядерної дубинки» кремль продемонстрував усьому світу лише рівень переляку напередодні українського контрнаступу. Проте в умовах, коли ставки підвищувати далі практично нікуди, існує загроза російської диверсії на Запорізькій АЕС, адже вона залишається під їхнім повним контролем.

По-третє, підрив призвів до фактичного краху ідеї та змісту «спецоперації» для російської внутрішньої аудиторії. Так, повністю дискредитований проєкт «визволення та захисту нових територій», адже внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС «нові російські території» (включно з Кримом) стають потенційним полем технологічної катастрофи. Для жителів окупованих територій Херсонської та Запорізької областей підрив став черговим доказом, що так звана спецоперація спрямована не на «звільнення російських земель», а на знищення їх корінних жителів-українців.

Учетверте, підрив греблі Каховської ГЕС створює для ЗСУ підставу «дзеркальної» відповіді ударами по російській території, і не тільки бєлгороду та курську. Рейтинг довіри до кремлівської влади й особисто путіна буде продовжувати своє падіння, що на тлі інших невдач на фронті та економічного занепаду створює підґрунтя для розхитування режиму зсередини росії.

Отже, теракт на Каховській ГЕС наніс іміджу «сво», а також російській політичній системі чутливого удару. Адже саме проведення «спецоперації» розглядалося керівництвом країни як спосіб вирішення управлінської кризи, що виникла після обнулення президентського терміну. Факт військової перемоги над Україною мав стати своєрідним підтвердженням громадської легітимності нового терміну путіна. Але після провалів рф під Харковом, Києвом, безкарних обстрілів російських міст та столиці, виявилося, що крім захоплених у перші дні війни греблі Каховської ГЕС та ЗАЕС, у руках путіна немає більше козирів для створення загрози Україні. Підірвавши Каховську ГЕС, росія позбавила себе найбільшого об’єкта для шантажу Києва, оскільки лише загроза пошкодження греблі стримувала українське керівництво від початку активних бойових дій на території Херсонської області. 

❗️Останнім об’єктом для шантажу та потенційною мішенню для знищення залишається Запорізька АЕС. Екологічні ризики у разі пошкодження атомної станції є дуже високими і вимагають від країн колективного Заходу негайного рішення, зокрема про введення в Україну власних військ для охорони АЕС та гідровузлів.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрід на тему: Що виявив рейд російських патріотів до бєлгородської області? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/shho-vyyavyv-rejd-rosijskyh-patriotiv-po-byelgorodskij-oblasti/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest