Головна | Статті | Використання ісламу в рашистській пропаганді

Використання ісламу в рашистській пропаганді

Використання ісламу в рашистській пропаганді

 Центр протидії дезінформації при РНБО України аналізує яким чином мусульманство підтримує війну росії в Україні

 Аналіз статистики вбитих і полонених окупантів свідчить, що переважна більшість належить до неслов’янських етнічних груп. Насамперед мобілізують вихідців з Кавказьких республік. Потужна пропагандистська кампанія особисто кадирова сприяє вербовці здорової кавказької молоді через спортивні секції та мечеті.

 Після двох чеченських війн, щоб убезпечитися від подальших загроз на Північному Кавказі, російська влада спрямувала войовничий дух чеченців у контрольоване русло.

 Крім того, з приходом путіна до влади, фсб відразу взяло під контроль всі мусульманські духовні установи в росії. Нині переважна більшість російських муфтіїв співпрацюють з фсб або є його співробітниками.

 В Чечні немає сучасної військової техніки та армійських фахівців серед місцевих, тобто бойових льотчиків або танкістів серед «кадирівців» не існує. Проте в Чечні є великі місцеві підрозділи росгвардії і МВС, піхотинці яких виконують каральні функції на загарбаних територіях і знімаються в мотиваційних пропагандистських відеороликах для мусульманської аудиторії.

 Кадирівська реклама спрямована не тільки на внутрішню мусульманську аудиторію заради додаткової мобілізації. Вона поширюється на весь арабо-мусульманський світ і сприяє позитивному ставленню до російського вторгнення загалом.

 Публічне вип’ячування своєї релігійності у відеороликах кадирівців формує образ росії як антагоніста Америці та формує позитивне ставлення до вторгнення в Україну. Саме тому переважна більшість мусульманських країн, за винятком Туреччини, не тільки ігнорують російську агресію, а й прагнуть допомагати росії обходити західні санкції.

 Зусиллями російської пропаганди в мусульманському світі російське вторгнення сприймають як війну росії проти Америки та навіть називають це «джихадом». Заявивши «…я лакець, я дагестанець, я чеченець, інгуш…», путін одночасно вказав, що в своїй боротьбі проти росії Україна спирається, в тому числі, на ісламських екстремістів.

 Мусульманські лідери росії, висловлюючи антиукраїнську позицію, фактично викривляють ісламські цінності. Фактично мусульман спрямовують проти інтересів ісламу – заради «повернення історичних земель», «воз’єдання російського народу», «захисту православних віруючих і святинь». Вони підмінюють поняття справедливої війни та захисту народу від агресії пропагандистськими лозунгами про звільнення України від нацистів або бандерівців.

 Для мусульманських регіонів слово духовного лідера має велике значення. Тому й люди з віддалених гірських сіл вірять своїм муфтіям щодо «джихаду» та підписують контракти на війну, оскільки вірять у свою благу місію.

 Єдності позицій щодо ставлення до війни в Україні в ісламському світі немає. У прихильників дій кремля домінує прагматичний підхід щодо відносин з росією або антиамериканські настрої. У прихильників України в мусульманських колах переважає усвідомлення істинних причин війни та її оборонний характер.

 Часто є відмінності між офіційною позицією влади та суспільними настроями. Зокрема, режим Башара Асада підтримав війну в Україні, а Ісламська Рада Сирії та представники сирійських повстанських угруповань висловили солідарність українському народу.

#ЦПДаналітика

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest