Головна | Статті | Символіка Z i V як інструмент міфологізації російської агресії. Частина 2 – пропаганда

Символіка Z i V як інструмент міфологізації російської агресії. Частина 2 – пропаганда

Символіка Z i V як інструмент міфологізації російської агресії. Частина 2 – пропаганда

Центр протидії дезінформації при РНБО підтверджує, що навколо літери Z в Росії розгорнуто широкомасштабну піар-кампанію, покликану закріпити в свідомості пересічного росіянина віру в правильності рішення щодо військового вторгнення та невідворотності перемоги.

З метою демонстрації підтримки російським військовим в всіх містах РФ у формі Z вишикуються учасники флешмобів, цю літеру малюють на автомобілях та на громадському транспорті, на білбордах та на футболках.

Російський державний телеканал RT став називати війну в Україні “спецоперацією Z” та розпочав випуск футболок із цією символікою. Подібні футболки та наклейки на машини з’явилися також в одному з найбільших інтернет-магазинів у рф Wildberries.

Міністерство оборони рф жодних пояснень цій символіці не давало, але в обліковому записі відомства в інстаграмі з’явились гасла з використанням цих літер: “Zа мир”, “Zа правду”, “Zаканчиваем войны”, “ZаПацаноV” та інші.

Маніпуляції щодо літери Z іноді набувають у росії химерної форми, що часто доходить до абсурду. Так, за тиждень після початку війни губернатор Кемеровської області Сергій Цивилев наказав в офіційних документах перейменувати назву області в “КуZбас” як “знак підтримки наших бійців та символ солідарності нашого суспільства”.

Забайкалля в інформаційних матеріалах керівництва краю називається “Zабайкалля”.

Влада Кемеровської області розробила методичку для лідерів громадської думки з рекомендаціями, як правильно підтримувати російських військових у соціальних мережах – у своїх публікаціях блогери зобов’язані використовувати хештеги ZаРоссию, ZаНаших, ZаПутина.

У Казані подібну акцію організував хоспіс – буквою Z вишикувалися пацієнти-діти, їхні батьки та персонал організації, яких змусили тримати листівки з прапорами ОРДЛО, росії та Татарстану. До фіксації зйомок було залучено квадрокоптер, також приїхали журналісти з федерального каналу.

А найнеадекватніші прихильники літери Z розміщують її на курячих “патріотичних яйцях” якутської птахофабрики.

У стилі Z 18 березня було відзначено в росії річницю анексії Криму.

Літеру Z також почали використовувати для залякування тих, хто не підтримує війну в Україні.
За новою статтею про дискредитацію збройних сил рф мешканця Сургута було оштрафовано на 40 тисяч рублів. Він залишив “ВКонтакте” коментар, що Z означає “засранці”.
Незважаючи на спробу пропагандистської машини кремля використати латинську символіку для демонстрації “консолідації всіх верств суспільства навколо президента і політики, що він провадить з денацифікації України”, флешмоби з буквою Z та декларування патріотичних віршів знаходять дедалі меншу підтримку росіян.

Поки що свою незгоду з політикою путіна вони здебільшого висловлюють на власних кухнях з пореділим асортиментом продуктів харчування. Проте поступово звістки про загибель або поранення їх рідних та близьких в Україні спонукають їх до більш рішучих дій.

Боремо ворога та #інфотерор разом!
#stoprussia

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest