Головна | Статті | Що трапилось у небі над Києвом

Що трапилось у небі над Києвом

Що трапилось у небі над Києвом

Потужний спалах повітряного об’єкта над столицею України близько 21:57 19 квітня, після чого було оголошено сигнал повітряної тривоги, викликав збентеження та тривогу киян і став певною сенсацією українських та іноземних ЗМІ. Протягом наступної доби висувалося безліч версій та припущень, що ж це було. Незрозумілий об’єкт визначався як космічний супутник NASA і навіть РС-24 «Ярс» без бойової частини. Дивні спалахи в небі над столицею стали приводом для створення у соцмережах численних мемів і фотожаб, де кияни жартували про НЛО, яке могли збити над столицею, та про те, що українські військові за допомогою американської системи Patriot примудрилися вразити один із Starlink Ілона Маска, який останнім часом робив неоднозначні заяви щодо України. Отже українці знову показали себе як нація, яку неможливо залякати незрозумілими явищами, а лише викликати творчу хвилю.

Київська міська військова адміністрація у своєму офіційному повідомленні спочатку наполягала на версії падіння на Землю космічного супутника NASA, але представник космічного агентства її спростував, повідомивши, що супутник, про який ідеться, «все ще перебуває на орбіті». 

❗️Помилкова версія причетності до події космічного супутника обумовлена оголошенням NASA, що виведений з експлуатації у 2018 році 270-кілограмовий космічний корабель Reuven Ramaty High Energy Solar Spectroscopic Imager (RHESSI) 19 квітня увійде в атмосферу і більша частина цієї маси під час падіння перетвориться на попіл і пару. Прогнозувалося, що падіння відбудеться о 4:30 ранку за київським часом 20 квітня, але з похибкою у плюс-мінус 16 годин. Тобто спалах у Києві, який був близько 22:30 19 квітня, вписується в цей часовий проміжок. Однак, за твердженням представників NASA, це повернення ще не відбулося, агентство і Міністерство оборони США продовжують відстежувати RHESSI.

Одразу після появи яскравого об’єкта Голова Офісу президента А. Єрмак повідомив у телеграм-каналі, що це працює протиповітряна оборона, проте згодом видалив пост і закликав чекати на інформацію від Повітряних сил. Речник командування Повітряних сил ЗСУ Ю. Ігнат заявив, що у відомстві не можуть підтвердити дані про падіння супутника, проте зауважив, що цього разу на Київщині не було зафіксовано атак противника. 

Версію про супутник ексрадник голови Державного космічного агентства А. Колесник вважає малоймовірною. Він також припустив, що це міг бути метеорит або інший об’єкт, який входив у щільні шари атмосфери. Колесник відзначив, що спалах супроводжував вибух, чого б точно не було при падінні уламків супутника. За оцінками агентства, розрахункове місце епіцентру вибуху знаходиться в Київській області.

Тим часом проросійські телеграм-канали просувають версію російського ракетного удару по складах ЗСУ під Білою Церквою, на яку українська ППО не зреагувала. Або коментують таємничий спалах як «зловісний знак» поразки майбутнього українського контрнаступу. 

Уранці 20 квітня стало відомо, що інформація про ймовірне застосування російських літальних апаратів та ракетного удару не підтвердилася, адже протиповітряна оборона не застосовувала наявне озброєння, пошкоджень та постраждалих не зафіксовано. 

Фахівці науково-популярного космічного проєкту Alpha Centauri також заперечують версію падіння на Землю космічного супутника NASA і доводять, що біля Києва впав болід (метеор). Вони обгрунтовують це тим, що супутник станом на 0:50 20 квітня ще не входив у атмосферу Землі, тобто падіння на той час не було. І головне – навіть якщо в атмосферу входив апарат NASA, траєкторія його падіння дуже далека від України. Станом на цей же час ймовірним місцем падіння є Тихий океан, а сам супутник найближче до України пролітає в районі Саудівської Аравії. Тобто жителі Київщини та півдня Білорусі бачили спалах не від падіння супутника, а, ймовірно, від метеора. Характерно, що одночасно з  подіями в Києві увечері 19 квітня у кількох районах Білорусі (біля Гомеля, Мозиря та інших міст, що розташовані поблизу білорусько-українського кордону) спостерігався схожий яскравий спалах у небі, який нагадував падіння метеорита.  

❗️Отже, що саме це було – мають остаточно з’ясувати фахівці, але найдостовірнішою версією високоенергетичної акустичної події в небі над Києвом можна вважати вхід боліда (метеора) в щільні шари атмосфери. Командування Повітряних сил України запевняє, що наразі загрози застосування противником засобів повітряного нападу на цьому напрямку немає, протиповітряна оборона в готовності відбити будь-яку загрозу з повітря.

Пресслужба ЗСУ закликає українців зберігати спокій та уникати створення жартівливих версій того, що відбулося, з використанням офіційної символіки Повітряних сил. Адже військові зробили все необхідне, щоб не допустити в столиці країни, де йде війна, потенційних жертв від падіння небесного тіла. 

Працівники Центру протидії дезінформації підготували лонгрід на тему: Чи загрожують Україні снаряди зі збідненим ураном? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/articles/chy-zagrozhuyut-ukrayini-snaryady-zi-zbidnenym-uranom/


Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest