Головна | Статті | Що стоїть за планом кремля «Майдан – 3» з дестабілізації України

Що стоїть за планом кремля «Майдан – 3» з дестабілізації України

Що стоїть за планом кремля «Майдан – 3» з дестабілізації України

Сенсаційна новина, про яку Президент України В. Зеленський повідомив в інтерв’ю британському виданню The Sun набула широкого резонансу як в Україні, так і за кордоном. Адже Президент із посиланням на дані української розвідки та західних партнерів поінформував суспільство, що росія готується до масштабної дезінформаційної кампанії з розколу українського суспільства, створюючи хаос усередині країни та спонукаючи громадян вийти на ще один «Майдан». За його словами, російський план з кодовою назвою «Майдан-3» має на меті змінити українську владу та Президента.

Що наразі відомо про нову спецоперацію рф?

По-перше, спецоперація «Майдан-3» стала найдорожчою інформаційною атакою проти нашої країни з 2014 року. Як повідомив представник ГУР МО А. Черняк, загальний бюджет операції сягнув $1,5 мільярда. Найбільша ставка росії робиться на пропаганду в телеграм-каналах, на що виділено $250 мільйонів. Термінами проведення атаки розвідники називають листопад-грудень 2023 року. Для посилення психологічного впливу на українців та виникнення паніки прогнозується розпал російських ракетних атак на українську критичну інфраструктуру.  

По-друге, за інформацією ГУР МО, інформаційно-психологічними операціями (ІПсО) займаються створені в усіх російських спецслужбах підрозділи, зокрема в головному управлінні генштабу зс рф, фсб, мо рф та адміністрації путіна. Зокрема, за дестабілізацію в Україні наразі відповідає перший заступник адміністрації путіна с. кирієнко, а координатором та ідеологом нової ІПсО є  заступник голови уряду рф в. сурков, відомий як автор так званого проєкту «Новоросія». 

По-третє, основним завданням «Майдану-3» кремлем визначено зміщення уваги української аудиторії із російської загрози на внутрішні суперечності української влади. Вказана ІПсО є черговим відображенням глобальної гібридної інформаційної війни, оголошеної росією з початку повномасштабного вторгнення. Як і попередні інформаційні операції російських спецслужб (з дискредитації мобілізаційних заходів, про «російські паспорти» в українських діячів та військових і просування наративу «втомленості Заходу від України»), ця ІПсО має внести розкол всередині керівництва України та змусити українську владу погодитися на «замороження» війни з відторгненням окупованих територій. Якщо це не спрацює, «Майданом-3» передбачено фізичне усунення Президента України з посади внаслідок «держперевороту». Для формування ідеологічного підґрунтя для цього російські спецслужби намагатимуться спровокувати всередині України антиурядові протести і міжетнічні конфлікти, спрямовані на формування у свідомості пересічного громадянина зневіри у владу, панічних настроїв та розгубленості.

Фокус уваги російських пропагандистів буде спрямований на Київ та великі міста регіонів України, де планується організація низки протестних акцій під приводом вимог обмінів військовополонених та ротації військових. Недарма для того, щоб «підігріти» ситуацію, росія заблокувала процес обмінів військовополоненими. 

Як інструменти інформаційного впливу росіяни задіюють вже звичну методику дезінформаційних вкидів, поширення фейків та маніпуляцій щодо начебто неефективності політичного і військового керівництва та конфлікту між ними, мовної дискримінації, корупції та розкрадання держбюджету. Окремий удар російської пропаганди буде спрямовано на дискредитацію представників державних установ і відомств, що мають відношення до оборонних заходів. Щоб вбити клин між політичним і військовим керівництвом передбачена також організація російськими спецслужбами низки замахів на вищих посадових осіб, які представлять як свідчення «внутрішніх розбірок» і «слабкості» влади. Саме для цього, за даними секретаря РНБО О. Данілова, російські спецслужби активізували в Україні агентурну мережу.

У зовнішньому інформаційному просторі передбачається штучне розгортання в західному суспільстві дискусії щодо необхідності переключити вектор підтримки з України на інші країни. Задля розвалу міжнародної антипутінської коаліції та відвернення уваги від України, ворог продовжить просувати тему Близького Сходу та начебто поставок української зброї бойовикам ХАМАСу, фейку щодо причетності України до підриву «Північних потоків» тощо.  

Тож, не годні перемогти на полі бою, росіяни поступово переходять до стадії війни на виснаження, в якій, за планом кремля, ключ до виграшу – внутрішня дестабілізація ситуації в Україні. Згідно із задумом рф, підрив суспільної єдності дозволить росії сформувати критичну масу невдоволення населення політикою чинної української влади, що призведе до її усунення. В цих умовах українцям важливо пам’ятати, що війна на виснаження вимагає від них стійкості до внутрішніх протистоянь, які кремль активно провокуватиме.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрід на тему: Чому росія шукає можливості «заморозити» війну в Україні? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chomu-rosiya-shukaye-mozhlyvosti-zamorozyty-vijnu-v-ukrayini/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest