Головна | Статті | Що стоїть за катастрофою літака з пригожиним

Що стоїть за катастрофою літака з пригожиним

Що стоїть за катастрофою літака з пригожиним

Інформацію про загибель одіозного власника ПВК «вагнер» є. пригожина підтверджують дедалі більше російських джерел. За даними росавіації, 23 серпня у тверської області розбився літак Embraer, який здійснював рейс за маршрутом москва – санкт-петербург. Серед 10 загиблих у списках пасажирів було вказано і керівника ПВК «вагнер» пригожина та його «праву руку» д. уткіна. Судячи з відео очевидців катастрофи, літак розвалився у повітрі після двох вибухів. Це допускає, що літак пригожина могла збити російська система ППО С-300 або знищити підрив вибухівки на борту.

Хто саме міг бути зацікавлений у фізичному усуненні пригожина?

Найвірогіднішою версією події розглядається «зачистка» путіним усіх «вагнерівців», які скомпрометували себе участю в заколоті, а напередодні передвиборчої кампанії могли розголосити незручні подробиці участі ПВК в бойових діях в Україні та деталі «брудних» оборудок кремля на африканському континенті. Недарма у катастрофі загинули соратники та партнери пригожина, які забагато знали про «африканські справи» кремля. Так, заступник пригожина в. чекалов був власником компанії з видобутку газу та нафти у Сирії, боєць ПВК о. тотмін воював у Судані, а «вагнерівці» є. макарян, с. пропустін знаходились у списках українського сайту «Миротворець» як причетні до злочинів в Україні. Крім того, із загибеллю пригожина унеможливлюється розслідування незаконного фінансування ПВК з федерального бюджету рф. Версія передбачає, що після спроби заколоту путін перестав вважати пригожина «надійною людиною» і його фізичне усунення стало логічним завершенням звичайної тактики кремлівського режиму. До речі, про отримання російською ФСБ завдання вбити ватажка ПВК після спроби заколоту заявляв керівник ГУР МО України К. Буданов.

Інша версія передбачає, що пригожина ліквідовано за командою шойгу в якості помсти за його нищівну критику керівництва збройних сил рф. Протистояння пригожина з армійським генералітетом загострилося ще з сирійських подій через спроби міноборони взяти ПВК під свій контроль. А після відмови керівництва міністерства визнавати заслуги найманців у боях на сході України, пригожин став одним із найрізкіших критиків міністра оборони шойгу та начальника генштабу герасимова. Ситуація остаточно вийшла з-під контролю у ніч 23 червня, коли, вимагаючи звільнення та арешту шойгу, колона найманців пішла на москву, збивши 2 вертольоти, 1 літак і вбивши до 15 російських військових. Тож, хоч формально пригожин був амністований, путін дав зрозуміти своєму оточенню, що він більше не перебуває під його захистом, тому у шойгу з’явились усі можливості фізично знищити «вагнерівця». 

Також ліквідація пригожина може бути помстою «третіх» сторін за небезпечні й дестабілізуючі операції, які ПВК «вагнер» проводить або проводила за кордоном, як-то в Україні, Сирії, Судані, Лівії і Мозамбіку. Злочини «вагнерівців» проти мирного населення цих країн, участь у військових путчах є реальною підставою для організації ліквідації ватажка ПВК за кордоном.

Не виключається варіант інсценування російськими спецслужбами загибелі пригожина, якого могло не бути у цьому літаку. Адже ні російська влада, ні американські спецслужби офіційно не підтвердили загибель пригожина. Відомо, що у засновника ПВК і в командира вагнерівців були «двійники», які офіційно змінювали прізвище, ім’я та по батькові і ставали їх повними тезками, отримавши відповідні паспорти. Так, повний тезка д. уткіна очолював компанію «Конкорд менеджмент і консалтинг», яка належала пригожину. А під час обшуків у будинку пригожина силовики знайшли фальшиві паспорти, оформлені на ім’я інших людей, але з його фотографією. Як відомо, у 2019 році вже проходила «інформація», що пригожин розбився в Конго. Тож, такою операцією «прикриття» путін міг вивести з фокусу уваги свого друга-кухаря.

Як загибель пригожина відобразиться на Україні?

З військової точки зору знищення пригожина матиме незначний вплив на війну в Україні, адже ПВК «вагнер» фактично розформована, а з втратою ватажка вона остаточно втрачає і бойовий потенціал. З іншого боку, якщо буде доведена терористична причина його загибелі, це вдарить по іміджу путіна та доведе росіянам і світовій спільноті, що рф остаточно перетворилась на бандитську державу, де влада продовжує вбивати політичних противників. Крім того, причетність влади до вбивства пригожина може зіпсувати відносини путіна з білоруською владою, адже лукашенко після заколоту особисто надав очільнику ПВК «гарантії безпеки».

❗️Незалежно від обставин падіння літака і чи був на борту сам пригожин, катастрофа нанесла найпотужніший удар по іміджу путіна, адже засвідчила, що він не керує ситуацією в країні, а росія стоїть на порозі найпотужнішої внутрішньої кризи. Ця подія може активізувати боротьбу за владу між «вежами кремля» та запустити процес розвалу путінської системи.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрід на тему: Навіщо путіну реанімація пригожина? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/navishho-putinu-reanimacziya-prygozhyna/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest