Головна | Статті | путін – 20 років невиконаних обіцянок. Війна в Україні

путін – 20 років невиконаних обіцянок. Війна в Україні

путін – 20 років невиконаних обіцянок. Війна в Україні

Риторика президента рф путіна щодо України з 2001 року поступово змінювалася. На різних етапах підготовки до повномасштабної агресії путін озвучував різні цілі росії у конфлікті з Україною, від владнання конфлікту на Донбасі до деукраїнізації та навіть припинення домінування США у світі.

🔸 Квітень 2005 року. «Розвал Радянського Союзу був найбільшою геополітичною катастрофою століття. Десятки мільйонів наших співгромадян і співвітчизників опинилися за межами російської території». Незважаючи на відсутність жодного слова про Україну, подальші дії путіна підтвердили,  що України ця заява стосувалася безпосередньо.

🔸 Грудень 2010 року. Путін уточнив свою думку: «Хто не шкодує про розпад СРСР, у того немає серця. А у того, хто хоче його відновлення в колишньому вигляді, немає голови». Проте вже у 2018р. на запитання, яку подію з історії росії він хотів би змінити, путін відповів: «Розвал Радянського Союзу».

 🔸 В лютому 2014 року путін хоча і називав зміну влади в Україні «заколотом», але підтримав територіальну цілісність України. Жодних заяв про федералізацію України на тому етапі не було.

🔸 У жовтні 2014 року на засіданні Міжнародного дискусійного клубу «Валдай» путін зазначив, що «частина територій була приєднана до України як результат Другої світової війни. Це не означає, що ми не поважаємо в цілому суверенітет Української держави. Дуже розраховую – мені здається, що це неминуче, – на нормалізацію російсько-українських відносин і на їх розвиток».

🔸 У травні 2017 року під час прес-конференції з президентом Франції Е.Макроном путін назвав Ярослава Мудрого «нашим князем» і стверджував, що прямим спадкоємцем Київської Русі є насамперед нинішня росія, а не Україна.  

🔸 Сумнозвісна путінська стаття від 12 липня 2021 року «Про історичну єдність росіян та українців», крім маніпуляцій про «спільну історію» містила головну тезу – «справжня суверенність України можлива лише в партнерстві з росією» і «росіяни та українці – один народ, який штучно роз’єднали».

🔸 У 2021 році путін визнавав владу України і хоча критикував прагнення України вступити в НАТО та ЄС, ніде не заявляв про наміри вводити війська.

🔸 Навіть на фоні загострення конфлікту на Сході у березні 2021 року путін заперечував вірогідність збройного вторгнення і обґрунтовував нарощування військової присутності біля українських кордонів навчаннями, які нібито нікому не загрожують.

🔻 Як бачимо, все, що говорив путін про неможливість війни, виявилося брехнею. Вранці 24 лютого путін оголосив про початок «спецоперації» з метою «демілітаризації і денацифікації України», що стало початком повномасштабної війни проти України.

Слід відзначити, за інформацією Головного управління розвідки МО України, путін тричі відкладав терміни початку вторгнення в Україну, доки генштаб не переконав його віддати наказ на перетин кордону. Як показують подальші події, генштаб рф принципово прорахувався в оцінці ситуації, оскільки російські частини були забезпечені продовольством, боєприпасами та пальним лише на три доби. Після того, як стало зрозуміло, що «блискавична операція» зазнала поразки, а Захід повністю підтримує Київ у його боротьбі, цілі «спецоперації» неодноразово змінювалися і зрештою трансформувалися у «захист населення Донбасу». Вже у березні представники кремля стали заявляти, що в завдання «спецоперації» не входить повалення чинної влади в Україні, окупація та знищення державності, а Зеленського знову почали визнавати легітимним президентом.

Після явної поразки на Півночі України Москва вирішила змінити плани та сконцентрувати удар по Сходу і Півдню. У вересні ЗСУ перейшли в контрнаступ у Харківській області, вигнавши окупантів з Ізюма та Балаклії, що є переломним моментом – Україна перехопила ініціативу на полі бою. У відповідь 21 вересня путін оголосив в рф часткову мобілізацію і заявив про готовність використати проти Заходу ядерну зброю. Одночасно було призначено «референдуми» про входження до складу росії Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, за «підсумками» яких путін 30 вересня оголосив про приєднання цих регіонів до росії та пригрозив захищати їх «усіма способами». Під тиском ЗСУ росіяни 11 листопада 2022 року залишили Херсон та правобережну частину Херсонської області. 

Поки що жодна зі сторін війни не планує зупинятися. Коли минулого тижня Президент України запропонував росії на час Різдва припинити бойові дії та вивести свої війська з України, з кремля надійшла категорична відмова. 

❗️ Хоча на прес-конференції за підсумками ЄАЕС в грудні 2022р. путін запевнив, що «СВО йде своєю чергою, там все стабільно, жодних питань і проблем там сьогодні немає», насправді все навпаки. Росія не зможе здобути перемогу у війні, яку вона вже програла політично, економічно, а дедалі більше й з військової точки зору. Проте путін зберігатиме максималістські цілі щодо війни, щоб утриматися при владі, якій в кремлі загрожують з одного боку ультрарадикали, які згуртувалися навколо ідеї повної перемоги в Україні, а з іншого – росіяни, виснажені санкціями та наслідками путінської економіки.

🔷Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему «Чи вплине зима на перебіг подій в Україні?» Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chy-vplyne-zyma-na-perebig-vijny-v-ukrayini/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest