Головна | Статті | путін – 20 років невиконаних обіцянок. Міжнародна сфера

путін – 20 років невиконаних обіцянок. Міжнародна сфера

путін – 20 років невиконаних обіцянок. Міжнародна сфера

Труднощі для кремля і особисто путіна накопичуються як усередині країни, так і за її межами. Обіцянка стати членом міжнародного клубу так і залишилась фантомом.

🔸 Обіцянка. «Ми однаково розуміємо те, якою не має бути наша країна. Вона не має бути в ізоляції»  

🔻 Фактично. Через повномасштабне вторгнення лідер країни-агресора опинився в міжнародній ізоляції, а його режим у кремлі через поразки ЗС рф на передовій дає тріщини. Завдяки «практичним зусиллям» президента в минулі роки призупинено членство росії у «групі восьми», припинено роботу російської делегації в роботі ПАРЄ, проти росії було запроваджено кілька пакетів міжнародних санкцій. 

Найбільшою міжнародна ізоляція російського режиму стала 27 березня 2014 р. під час голосування в Генеральній Асамблеї ООН з резолюції, яка засудила російську владу за анексію Криму. Тоді кремль підтримали лише 10 країн, а не підтримали 182 держави зі 193 членів ООН (96% населення світу та світового ВВП). Наступного дня після початку повномасштабної війни за  «недотримання принципів ринкової економіки та демократії» відносини з росією розірвала Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), що об’єднує 28 країн, переважно з високим рівнем розвитку. 2014 року переговори росії  про вступ до організації заморозили, а тепер взагалі припинили. У березні участь росії припинили у Баренцевій Євро-Арктичній раді, Дунайській комісії, у координаційній раді групи розвинених країн СОТ, Міжнародному союзі залізниць, Міжнародній раді архівів та Раді держав Балтійського моря. Найзначнішим, ймовірно, стало вигнання росії з Ради Європи після 26 років членства. Крім того, у березні технічне співробітництво з росією призупинила Міжнародна організація праці, а Європейська організація ядерних досліджень позбавила рф статусу спостерігача. У квітні Єврокомісія призупинила участь росії одразу в кількох грантових дослідницьких програмах – «Горизонт 2020», «Горизонт Європа» та «Еразмус+». Також росію й Білорусь виключили з Болонського процесу та програм Європейського простору вищої освіти. Було припинено участь росії в Агентстві з ядерної енергії та Всесвітній туристичній організації ООН, припинено співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку.

Спроба отримати інших союзників та надійних партнерів на світовій арені також зазнали поразки. Незважаючи на колосальний тиск росії, найближчий друг і соратник путіна лукашенко так і не ввів свої війська в Україну. Найближчі союзники з  ОДКБ чітко продемонстрували путіну, що не готові заради нього вплутуватися у війну. Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан так і не ухвалили рішення про проведення миротворчих операцій поза своїми країнами,  у т.ч. на території так званих ДНР/ЛНР. Незважаючи на підтримку, отриману від росії під час січневих акцій протесту, путін так і не дочекався лояльності з боку президента Казахстану Токаєва, який на економічному форумі у Санкт-Петербурзі (ПМЕФ) відмовився публічно визнавати ЛДНР. Розпочавши свою «спецоперацію», путін розраховував на стримування розширення Альянсу на Схід через Україну. Врешті, найближчі сусіди – нейтральні Фінляндія та Швеція – після початку війни інтегрувались до НАТО. Туреччина щодо росії посіла двояку позицію: з одного боку влада країни допомагає продавати крадене українське зерно, а з іншого – забезпечує Україну новітньою зброєю. Індія та Китай, прагнучи отримати свою вигоду, обрали для відносин із росією виключно споживчу політику. Вони із задоволенням купують дешевшу нафту, але не продають свою електроніку. Коли справа доходить до порушення Західних санкцій, влада і приватний сектор цих держав дуже обережні. 

Особливо болісним для  путіна стало 7 жовтня 2022р., коли він був змушений відзначати свій 70-річний ювілей у тотальній ізоляції. Адже главу кремля з ювілеєм привітали лише північнокорейський керівник Кім Чен Ин, президент Нікарагуа Д.Ортега, білоруський лідер о.лукашенко та голова Чеченської Республіки р.кадиров.

❗️ Після повномасштабного вторгнення росії путін втратив право сидіти за одним столом із представниками цивілізованого світу.  Розв’язавши війну в Україні, він прирік себе на міжнародну ізоляцію, а країну перетворив на державу-вигнанця, яка може розраховувати лише на свої сили, а вони виснажуються. 

А далі буде…

🔷Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему «Чи вплине зима на перебіг подій в Україні?» Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chy-vplyne-zyma-na-perebig-vijny-v-ukrayini/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest