Головна | Статті | путін – 20 років невиконаних обіцянок. Крим

путін – 20 років невиконаних обіцянок. Крим

путін – 20 років невиконаних обіцянок. Крим

Для путіна Крим став базисом, на якому побудовано весь сучасний російський режим, а саме –   окупація та анексія Криму дозволила «повернути» путінський рейтинг.  Але що він обіцяв до анексії?

🔸 Обіцянка. В 2006 року путін говорив: «Крим – це частина української держави, і ми не можемо втручатися у внутрішні справи іншої країни». В 2008 році – «Крим не є спірною територією, там не було ніякого етнічного конфлікту на відміну від Південної Осетії та Грузії. Росія давно визнала межі нинішньої України. Питання про повернення Криму та Севастополя має провокаційний зміст».  «Не обговорюється», – заявив він 4 березня 2014 року в резиденції в Ново-Огарьово. 14 днів потому він піднявся на сцену на Червоній площі і «вітав повернення Криму до рідних берегів». 

🔻 Фактично. У лютому 2014 року росія окупувала Крим. Того ж року на півострові, наповненому військовими без розпізнавальних знаків, названими у народі «зеленими чоловічками», відбувся так званий референдум про приєднання Криму до росії.  

У березні 2014 року Крим та Севастополь, які раніше, входили до складу України, після так званого псевдореферендуму 16 березня, проведеного на півострові за підтримки російських військ, «приєдналися» до російської федерації.  Під час прямої лінії 2014 року путін заявляв, що «інакше в Криму росія вчинити не могла». Путін заперечив те, що росія має відношення до озброєних людей у військовій формі на вулицях Криму. Це «місцеві сили самооборони», а «військову форму можна купити в будь-якій крамниці», – зазначив він під час прес-конференції в березні. Пізніше під час щорічної прямої лінії 17 квітня путін визнав, що збрехав і  без участі російських солдатів «неможливо було провести референдум». На запитання щодо російських військовослужбовців у Криму путін відповів: «Наше завдання полягало в тому, щоб забезпечити умови для вільного волевиявлення кримчан. Тому за спиною сил самооборони Криму, звісно, стали наші військовослужбовці». 

Зрозуміло, що ідеєю анексії Криму путін переслідував суто особисті цілі. Він подає «повернення історичних» земель на свою справжню історичну батьківщину» як перемогу, щоб заспокоїти внутрішню аудиторію та перевірити реакцію Заходу. Не дивно, що усі партії Державної Думи проголосували за анексію Криму. Навіть ті, хто виступає проти правління путіна, такі, як Навальний, утримувалися від закликів повернути півострів Україні.

На Заході після загарбання Криму спостерігалась певна розгубленість. Хоча жоден Західний уряд (крім таких автократій, як Нікарагуа, Куба та Венесуела) не визнав претензій росії на цей регіон, і запровадив санкції, однак Німеччина та інші країни у 2014 році не розривали економічних і дипломатичних відносин з рф,  і бажання підтримати зусилля України повернути півострів також не спостерігалось. Нерішучість та в’яла реакція Заходу спонукала путіна анексувати інші загарбані території й спробувати легалізувати це через псевдореферендуми. Також Крим став одним із плацдармів для початку повномасштабної війни 24 лютого.

Однак після силового «приєднання» чотирьох областей України путін в очах Заходу остаточно зруйнував ілюзію унікальності Криму. Претензії путіна на цей регіон тепер не відрізняються від його анексій територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, які кожна Західна країна, як і раніше, вважає українською землею. Путінська теза визнання Україною Криму російським в обмін на мир на Донбасі більше не спрацьовує. Європейські лідери визнають помилки свого ставлення до кримських подій та готові всіляко підтримати боротьбу за визволення Криму. Зокрема, на конференції Бундесверу в Берліні у вересні 2022р. канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що він жорсткіше відреагував би на анексію Криму росією у 2014 році. «Я хочу дуже чітко сказати, що було б правильно, принаймні в ретроспективі, більш жорстко відреагувати на анексію Криму», — сказав канцлер. За його словами, за більш жорсткої реакції світу ідея знову спробувати напад на Україну «могла б не так міцно засісти в голові» путіна.

❗️ Тема повернення Криму знову на порядку денному. Рішучість України за підтримки Заходу визволити територію Криму та інші анексовані рф території найшла своє підтвердження в указі Президента України про нікчемність рішень путіна щодо анексії Криму, Херсонської, Запорізької, Донецької і Луганської областей. І незабаром українські Збройні сили й українська політична нація повернуть всі тимчасово окуповані українські території. 

  А далі буде…

🔷Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему «Чи вплине зима на перебіг подій в Україні?» Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chy-vplyne-zyma-na-perebig-vijny-v-ukrayini/


Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest