Головна | Статті | Навіщо путінській армії знадобились додаткові війська

Навіщо путінській армії знадобились додаткові війська

Навіщо путінській армії знадобились додаткові війська

Центр протидії дезінформації при РНБО України аналізує указ путіна про збільшення штатної чисельності збройних сил рф з 1,9 мільйонів до 2 039 758 осіб, в тому числі 1 150 628 військовослужбовців. Згідно зазначеного указу, який набере чинності з початку 2023 року, чисельність військовослужбовців рф збільшиться на 137 тисяч.


З відкритих джерел відомо, що станом на 2022 рік штатна чисельність російських збройних сил складала 2 039 758 осіб, з яких 1 150 628 – військовослужбовці. Але перед повномасштабним вторгненням росії в Україну, вона мала лише близько 850 000 військовослужбовців дійсної служби. Це значно відрізнялося від її номінальної цільової чисельності у понад 1 мільйон.


Чисельність військових у збройних силах рф постійно коливалася. Зокрема, в період з 1992-1996 скоротилася з 2,75 млн до 1,6 млн, а в 2003 році становила 1,16 млн військовослужбовців. 2006 року чисельність складала 2 020 500 осіб, включно з 1 134 800 військових, а в 2017 – відповідно 1 902 758 та 1 013 628 осіб.


В російському інфопросторі потребу в збільшенні кількості військовослужбовців пояснюють «абсолютними змінами військово-політичної обстановки навколо рф» та «діями НАТО в Європі та в Україні». Зокрема, з огляду на вступ Фінляндії та Швеції до НАТО виникла потреба у формуванні додаткових 12 нових військових частин, куди підуть нові штатні військові.


Пропагандисти рф переконують, що «збільшення штатної чисельності ЗС рф не має жодного відношення до мобілізації». А укріплювати лави військових планується «винятково за рахунок професіоналів-контрактників, що не призведе до збільшення призову».


Також рф заявляє, що на фоні «спецоперації» різко зросла чисельність бажаючих служити за контрактом, але законодавство рф обмежує кількість контрактників до 600 тисяч. Згідно попередніх заяв міністра оборони рф с.шойгу, кількість контрактників 2020 року складала 405,1 тисяч осіб, і до 2025 року мала б сягнути 475,6 тисяч осіб.


Військові експерти рф вважають, що за рахунок нового поповнення потрібно посилити прикордонні війська, ВМФ та космічне угруповання, а також є великий попит на танкістів, артилеристів та «кібервоїнів інформпростору».


Окупанти вважають, що загарбані ними території вважатимуться остаточно «звільненими» лише в разі постійної дислокації збройних сил рф. Саме на ТОТ у них є потреба в постійних гарнізонах з фахівцями по розвідці, антитерору, охороні правопорядку. Тобто 137 тисяч новобранців треба відправляти на «звільнені українські території» для силової підтримки.


Простим збігом вони вважають той факт, що в березні цього року путін своїм указом вже призивав на військову службу 134,5 новобранців, а восени 2021 року – 127,5 тисяч новобранців. Але не виключають, що росія може використати осінній призов у жовтні 2022 року, який має залучити близько 130 тисяч осіб.


Оскільки обидві попередні призовні кампанії не відрізнялися ентузіазмом, то з огляду на відомості про загиблих строковиків у війні в Україні наступний призов буде складнішим. Тобто російським «дембелям» треба морально готуватися, що їхню службу буде подовжено.


Також в російських регіонах створено понад 40 добровольчих підрозділів, що відправляють призовників воювати в Україну. Відомо про формування таких підрозділів у Санкт-Петербурзі, в Якутії, Примор’ї, Казані, у Чувашії, Пермському краї, в Амурській області та Ленінградській області.


Загони складаються із земляків, їх назва вказує на територіальну приналежність, але вони формально не є частиною армії країни-терористки. Також можливе формальне включення бойовиків з ОРДЛО в офіційні збройні сили рф в разі приєднання до складу росії тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей.


За даними Генерального штабу Збройних Сил України, з початку вторгнення рф в Україну станом на 26 серпня ліквідовано близько 46 250 російських військовослужбовців. Міністр оборони Великої Британії вважає, що загальні втрати росії у війні в Україні за півроку становлять понад 80 тисяч її збройних сил, якщо рахувати разом убитих, поранених і дезертирів. Його колеги з США також вважають втрати рф близько 70-80 тисяч військових убитими й скаліченими.


В попередні періоди війни співвідношення між вбитими і пораненими оцінювалося як один до двох. Отже, можна cпрогнозувати, що кількість у 137 тисяч є визнанням реальних втрат російської армії, яке потребує компенсації. І це без так званих ополченців і найманців приватних військових компаній.


Таким чином, першочергово путінський указ про збільшення кількості військовослужбовців є продовженням і формалізацією прихованої мобілізації, що триває в рф з весни. Це дозволить росії зберегти свій контроль на Кавказі чи в Арменії та посилити присутність на західних кордонах з новими членами НАТО та у підконтрольній Білорусі.


Слід зазначити, що відразу після публікації указу, його терміново системно і масово поширили російські ЗМІ. Це свідчить, що головна мета цього документу на даному етапі війни полягає в інформаційно-психологічному впливі на Україну та на наших західних партнерів.


Така демонстрація загрози готовності до тривалої війни, має підштовхнути нас до переговорів з фіксацією поточних «територіальних реалій». Також це – ознака того, що кремль поки що уникає загальної відкритої мобілізації в росії, оскільки це складно через економічні проблеми та відсутність аргументів для російського населення.

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest