Головна | Статті | Хроніка російського ядерного шантажу

Хроніка російського ядерного шантажу

Хроніка російського ядерного шантажу

ЦПД_інформує, що ядерний шантаж є елементом російської гібридної війни для розширення свого геополітичного впливу та отримання економічних переваг. Порушивши Будапештський меморандум у 2014 році, росія фактично зруйнувала світовий ядерний консенсус. Наявність ядерної зброї російське керівництво сприймає як індульгенцію на будь-яку агресію. 

Мета путіна очевидна: він прагне перекроїти карту Європи. Бліцкриг в Україні, що зазнав поразки, та уповільнення наступальних ініціатив на Сході і Півдні країни спричинили чергову пропагандистську інформаційну хвилю ядерного шантажу. 

Таке інформаційне поле росія створює не лише на Заході, а й серед свого населення. 

З 1999 року тактична ядерна зброя у військовій стратегії росії відіграє роль так званої зброї для «деескалації». Російська доктрина «деескалації» через ядерну ескалацію давно присутня в офіційній риториці кремля. Така доктрина є ключовим елементом російської гібридної війни проти світу, оскільки навіть озвучування загроз застосування ядерної зброї рф підштовхує деяких лідерів країн до капітуляції.

В січні 2000 року росія оприлюднила нову Концепцію національної безпеки, де застосування ядерної зброї регламентувалося не лише загрозами рф, а й правом використовувати ядерну зброю для відбиття збройної агресії та в локальних війнах на кордонах з рф. Відтоді нагадування Заходу про здатність росії знищити великі міста і промислові центри стали систематичними.

Після цього в генштабі ВМФ повідомили, що майбутнє – за тактичною ядерною зброєю на крилатих ракетах підвищеної дальності з підводних човнів. 

2011 року начальник генштабу зс рф м.макаров не виключав можливості, що «локальні та регіональні збройні конфлікти можуть перерости в глобальну війну з використанням ядерної зброї». А в березні 2014 р. під час окупації та анексії Криму кремль відверто попереджав про ядерну атаку в разі спроби втручання західних військових сил. 

Саме в день проведення так званого референдуму про анексію Криму, пропагандист д.кисельов висловив тезу, що «росія єдина країна в світі, здатна перетворити США в радіоактивний попіл». А в серпні того ж 2014 року путін заявляв про намір найближчим часом «порадувати» Захід новими розробками в сфері наступального ядерного озброєння та нагадував, що «росія реально є однією з найбільших ядерних держав». 

Публічні загрози застосування росією ядерної зброї були спрямовані не тільки на провокування західного альянсу на військову відповідь, а й слугували репетицією для створення приводу для подальшої військової агресії з боку росії на інші країни.

В березні 2018 року під час свого звернення до федеральних зборів в.путін хизувався створенням надпотужної ядерної ракети «Сармат», гіперзвукових ракет «Кинжал», крилатих ракет з ядерними двигунами та ядерного підводного човна. Значна частина його виступу була присвячена саме залякуванню ядерною міццю росії. Тоді він наголосив, що російська військова доктрина передбачає використання будь-якої зброї масового ураження у разі агресії проти росії навіть із застосуванням звичайної зброї, якщо буде поставлено під загрозу існування російської держави. Будь-яке використання ядерної зброї проти рф будь-якої потужності сприйматиметься як ядерний напад на росію з відповідними наслідками.

Водночас міністр закордонних справ с.лавров на початку березня стверджував, що не вірить у можливість ядерної війни, однак наприкінці квітня вже заявляв, що «ризики ядерної війни зараз досить вагомі. І хоча розуміння наслідків гіпотетичного ядерного удару з боку рф є для неї стримуючим фактором, все ж поріг застосування росією ядерної зброї досить низький.

Росія, демонструючи на весь світ таку стратегію, провадить ідеї так званої стратегії рефлексивного управління – впливати на противника так, щоб він не заважав досягати запланованих цілей.

Країни ж НАТО відмовляються від прямої участі у війні на боці України, але водночас зовнішня військова допомога Україні нарощується, не зважаючи на погрози рф ядерної ескалації.

#ЦПДаналітика

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest