Головна | Статті | Грецький «козир» Заходу та маніпуляції щодо рішення ОПЕК

Грецький «козир» Заходу та маніпуляції щодо рішення ОПЕК

Грецький «козир» Заходу та маніпуляції щодо рішення ОПЕК

Сьогодні посли країн Євросоюзу схвалили восьмий пакет санкцій проти росії, який, зокрема, включає обмеження ціни на нафту третім країнам. Представити його широкому загалу планують вже завтра, 6 жовтня. Та, певно, кремль вирішив прийняти бій у світовій нафтовій війні. 

«СПРОБА НАФТОВИХ МАНІПУЛЯЦІЙ»  

Сьогодні країни ОПЕК+ (головне об’єднання нафтовидобувних країн) прийняли рішення про скорочення видобутку нафти одразу на 2 млн барелів на добу. Як повідомляють аналітики в енергетичній сфері, таке рішення є доволі раціональним, оскільки за рахунок значного скорочення пропозиції нафтовидобувні країни намагаються підвищити ціни на сировину та не втратити прибуток.  

Однак російські пропагандисти «приправляють» цю новину тезою «за рахунок такого ходу саудити прагнуть розлютити США та допомогти росії». Але насправді таке твердження не має нічого спільного з реальністю, бо «зберегти заробіток» і «допомогти росії» – поняття зовсім не тотожні.  

«ЄВРОПЕЙСЬКИЙ САНКЦІЙНИЙ КОЗИР»  

Однак існує ще один, поки що не задіяний аспект економічної війни проти росії, який може сильно вдарити по москві. Більше того, він залежить від учасника, який у геополітичній грі згадується доволі рідко – а саме про Грецію. Але чому так важлива роль саме Греції?  

Як відомо, росія продовжує отримувати левову частку своїх прибутків від продажу нафти, ціну на яку прагне обмежити колективний Захід. Але провідний економіст «Інституту міжнародних фінансів» Р.Брукс вже доволі давно підкреслив інший факт: перед тим, як знайти покупців на свою нафту, росії потрібно знайти перевізників. І саме тут у геополітичну гру вступають греки, що транспортують аж 60% російської нафти, що перевозиться морем.   

Частка Греції в цьому сегменті з початку російського вторгнення в Україну подвоїлася. Грецькі міжнародні судноплавні магнати стверджують, що якщо нафту не перевозитимуть вони, то це зробить хтось інший. Але Р.Брукс притримується протилежної точки зору і каже, що обмеження транспортування російської нафти грецькими судами стане дуже серйозним ударом по економіці росії.  

«ПЕРЕМОЖНИЙ ФІНАЛ?»  

Загалом зараз росія намагається насичити світовий ринок вуглеводнів власними маніпуляціями та дезінформацією для дотримання образу «важливого гравця» та створення ілюзії «переможних перемог». Однак ця геополітична гра ще дуже далека до свого завершення і її фінал нічого хорошого росії не обіцяє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest