Головна | Статті | Дискредитація російською пропагандою обрання нової прем’єр-міністерки Великої Британії

Дискредитація російською пропагандою обрання нової прем’єр-міністерки Великої Британії

Дискредитація російською пропагандою обрання нової прем’єр-міністерки Великої Британії

Центр протидії дезінформації при РНБО України аналізує дискредитацію російською пропагандою обрання нової прем’єр-міністерки Великої Британії.

Офіційна реакція кремля на перемогу Ліз Трас:
• д.пєсков: «судячи по її заявам про росію, можна очікувати, що позитивних змін не відбудеться, адже двосторонні відносини нині на рівні, гірше нема куди».
• с.лавров: «Ліз Трасс відстоює інтереси Британії без прагнення компромісів, що навряд чи зміцнить позиції Лондона на міжнародній арені. Вона намагається компенсувати втрачений вплив Британії у Європі шляхом агресивних дій в ситуації навколо України».

Основні «недоліки» Ліз Трас за рік роботи в британському МЗС російські пропагандисти відзначають такими тезами:
• активно оприлюднювала антиросійську риторику та впроваджувала «найжорсткіші» антиросійські санкції;
• при ній Британія стала однією із перших країн, що почала постачати зброю в Україну та виділила 2,3 млрд фунтів допомоги;
• прагне продовжувати фінансову підтримку України для «затягування конфлікту» на фоні заяв «росія повинна програти»;
• вимагала не припуститися стратегічної залежності від Китаю, як від росії;
• висловилася про готовність застосування ядерної зброї в разі потреби;
• продовжить антиросійський курс, але це не допоможе їй вирішити проблеми британців;
• стиль і політику британського кабінету характеризуватиме наступність «русофобії до останнього українця»

Відразу після проголошення перемоги Ліз Трас, пропаганда рф поширювала заздалегідь заготовлену підбірку «кумедних обмовок» британського лідера:
• в лютому 2022 заявила про невизнання суверенітету росії над Воронезькою та Ростовською областями;
• казала, що Британія забезпечує підтримку балтійським союзникам через Чорне море;
• назвала Україну країною, яка зазнавала нашестя як раніше – від монголів і татар;
• заявляла про свою абсолютну підтримку усіх британців, які поїдуть воювати в Україну, але згодом заперечила підтримку участі британських військ;
• обмовилась під час виступу, що буде «боротися за путіна», але відразу виправилася;
• заявила, що не буде надавати подачки населенню для допомоги на фоні рекордного зростання цін;
• закликала відмінити королівську владу в Британії, тому що вона нікому не потрібна «по за двором».

Значного поширення в російських ЗМІ, набули маніпуляції з результатами британських соціологічних досліджень. Зокрема, пропагандисти рф запевняють, що «35% британців вважають, що Ліз Трас стане «жахливим» прем’єром, найгіршим з часів Маргарет Тетчер, навіть гірше Бориса Джонсона», а гарного прем’єрства очікують лише 12%.
Але у цитованому дослідженні йшлося про 33% «дуже розчарованих» серед прихильників консервативної партії, оскільки вони голосували за іншого кандидата, а 41% консерваторів задоволені перемогою Ліз Трас.

Дійсно, на фоні викликів економіки, короновірусу, війни в Україні та перемовин по темі Brexit, британці скептично ставляться до можливості нового уряду швидко вирішити проблеми країни. Лише 21% опитаних оптимістичні, щодо здатності адміністрації Трас вирішити ці проблеми.
Саме тому російські коментатори акцентують на масштабності «рекордних за десятиріччя» цін на електрику і паливо та продукти харчування, падіння доходів та зростання інфляції тощо. Тобто, «бездумна санкційна британська політика» призвела до зростання рахунків за електрику та опалення, тож новому прем’єру доведеться казати «гасіть світло».

Пропаганда рф тішиться, що за два роки в Британії середній річний рахунок на електроенергію зріс з 1,3 до 3,6 тисяч фунтів стерлінгів. Але не вказують, що середня річна зарплата в Британії близько 30 тисяч фунтів. Навпаки, прогнозують, що в січні наступного року 42% усіх домогосподарств Британії не зможуть повноцінно опалювати свої будинки та додають ще багато різних «побутових бід».

Також, радість російського читача підігрівають на очікуваннях економічної рецесії в Британії до кінця року і на «складній геополітичній ситуації через протистояння росії і Заходу в Україні».
Саме тому «російські експерти» прогнозують Ліз Трас короткий термін служби, оскільки «Британія зривається в кризу, а міністри-«однорічки» не здатні вирішити проблеми держави».
Пропагандисти рф «хвилюються», що фінансові можливості Британії у військовій допомозі Україні та наявність вільного озброєння для постачання, мають скінчитися до кінця року. І як в таких умовах Трас має намір підняти витрати на оборону до кінця десятиріччя до заявлених нею 3% від ВВП!

Також, пропагандистів рф обурює обіцянка Ліз Трас здійснити свій перший телефонний дзвінок на посаді прем’єр-міністра Президенту України. Тиражуються меми, що Трас на посту прем’єра може бути гірше Б.Джонсона, якого зображують клоуном.

Називають її «дуже агресивною та погано освіченою, що відображає загальну кризу Британії та її правлячого класу».
Таким чином, у висвітленні в рф обрання нового прем’єр-міністра Великої Британії домінує зневажлива інтонація з переходом на особисте приниження і акцентуацією на образі ворога росії.

інфотерор

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest