Головна | Статті | Причини та наслідки економічної та культурної ізоляції пересічних росіян

Причини та наслідки економічної та культурної ізоляції пересічних росіян

Причини та наслідки економічної та культурної ізоляції пересічних росіян

Причини та наслідки економічної та культурної ізоляції пересічних росіян.

З перших днів широкомасштабної війни проти України щодо рф, крім економічних були запроваджені «культурні санкції», спрямовані на призупинення співпраці світових культурних кіл з митцями та закладами культури, які прямо чи опосередковано пов’язані із російською владою, підтримують путіна та вторгнення до України.

Нагадаємо: тренд «відмови від російської культури» як реакція на війну отримав на Заході назву «cancelled Russian culture». 

Переосмислення імперського характеру російської культури полягає у бойкотуванні російських митців та відмові від споживання російського культурного продукту: від музики, кіно, літератури до обмеження туризму для росіян.  

Судячи з кількості скасованих анонсів майбутніх подій  «русский мир» справді потрапив в культурну блокаду.  

З російськими артистами та представниками менеджменту, які висловили підтримку розв’язаної кремлем війни, були розірвані контракти з багатьма європейськими закладами культури. Зокрема, свої контракти втратили диригент та керівник Маріїнського театру Валерій Гергієв, оперна співачка Анна Нетребко, піаніст Денис Мацуєв, а також художній керівник балету Баварського оперного театру Ігор Зеленський.

Прем’єрка Естонії Кая Каллас закликала зупинити видачу туристичних віз росіянам на поїздки до ЄС.

Наприкінці липня уряд Естонії затвердив заборону надавати російським громадянам тимчасовий дозвіл на проживання або візи з метою навчання. 

Міжнародний конкурс ім. Чайковського виключили зі складу Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (World Federation of International Music Competitions).

Проте тренд «скасування» російської культури на Заході може бути довготривалою стратегічною спецоперацією путінської влади, спрямованою на штучне віддалення російського народу від впливу демократичних цінностей країн Заходу. Адже вся агресивна риторика російської влади навмисно провокувала країни Заходу максимально обмежити економічні, культурні та туристичні зв’язки з росіянами, які до 24 лютого масово щорічно виїжджали до ЄС на відпочинок, шопінг, роботу та на власні очі бачили та відчували відмінність Європи від путінської росії. 

Обмеження доступу росіян до європейських демократичних цінностей «руками» самих європейців є одним з головних завдань зі створення кремлем закритого суспільства під керівництвом диктаторської влади за прикладом Північної Кореї Кім Чен Ина.

Тому, незважаючи на те, що критика західних санкцій стала невід’ємною частиною кремлівської пропаганди, насправді така реакція використовується кремлем, щоб позбавити російське населення офіційного доступу до більшості світового культурного продукту, обмежити контакти росіян з іноземцями для остаточного придушення протестних настроїв, насамперед проти війни з Україною. 

З цього ж ряду і розгорнута на вищому рівні дискусія про заборону вільного використання у країні VPN.

Але така стратегія «культурної ізоляції» насправді призводить до зворотнього результату.

Аргументуючи тим, що «неможливо працювати на вбивцю і отримувати від нього зарплату», 200 тис. росіян покинули країну (90% з них – представники інтелігенції), приватні музеї та діячі мистецтва оголошують бойкот та зупиняють свою роботу, художники, театрали та музиканти, які не підтримують війну, припиняють співпрацю з державними установами рф.  

Тобто кількість росіян за кордоном, які відкрито висловлюють свою політичну позицію, створюють реальну опозицію кремлівській владі та розхитують її ззовні. 

Спробам технічної заборони доступу до вільних джерел інформації всередині росії успішно протидіятимуть російські хакери, які зуміють нейтралізувати «залізну завісу» в інтернеті. Головним споживачем контрабандної культури стане молодь рф, яка з часом сформує потужне культурно-політичне підпілля з ворогів путінського режиму. 

#інфотерор

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest