Головна | Статті | Пропагандистські наративи проти України, які використовує росія в країнах Африки

Пропагандистські наративи проти України, які використовує росія в країнах Африки

Пропагандистські наративи проти України, які використовує росія в країнах Африки

Пропагандистські наративи проти України, які використовує росія в країнах Африки.

Завдяки своїй пропаганді росія сьогодні значно посилює свій вплив на Африку. Вона прагне посісти основні позиції в інформаційному просторі африканських держав та витіснити з регіону основні світові сили. Це спостерігається й на збільшенні медійної присутності, й на посиленні впливів на політичні та економічні рішення урядів деяких африканських країн.

Канали російської пропаганди мовлять арабською, англійською та французькою мовами і мають значний вплив на просування наративів про «поганий Захід», або «погані» Францію чи США. Водночас вони переконують щодо вигоди співпраці з рф.

Однією з найболючіших інформаційних тем, зокрема для Північної Африки, є нестача продуктів харчування базового набору та завищення цін на них через війну в Україні. 

Мета російської пропаганди полягає в перекладенні відповідальності за можливий голод на Україну.

Нещодавній візит с.лаврова до країн Африки був покликаний саме покращити імідж росії та просувати проросійські наративи щодо війни в Україні. Він відвідав саме ті держави, для яких продовольча проблема є вкрай актуальною, – Єгипет, Республіку Конго, Ефіопію та Уганду.

Основною темою візиту була критика України та Заходу і звинувачення їх в загрозах африканським країнам. Водночас це мало б переконати африканську аудиторію в могутності рф та необхідності орієнтації на росію в зовнішній політиці.

Насамперед росія має в Африці економічні цілі і намагається зберегти за собою ринки збуту та отримати доступ до африканських природних ресурсів. Але також кремль намагається заручитися підтримкою африканських держав на міжнародній арені, щоб вдовольнити свої геополітичні амбіції щодо світової гегемонії Заходу.

Багато африканських країн невдоволені діями Заходу та балансом сил, який склався на геополітичній арені в умовах його гегемонії. 

Отже, кремль спирається на ці фактори в рамках своєї африканської кампанії, поширюючи вигідні для себе наративи та вибудовуючи собі позитивний імідж «деколонізатора».

Таким чином, російська пропаганда використовує традиційні антизахідні настрої, що базуються на спогадах колоніального минулого. Африканське населення не стикалося з імперською колоніальною політикою росії і сприймає рф як колишній СРСР, який підтримував африканські антиколоніальні визвольні рухи.

Прагнення рф посилити залежність африканських країн від постачання зерна та реалізації інвестиційних проектів спрямовані не лише на підтримку партнерами на міжнародній арені. Росія намагається витіснити Україну з африканських ринків і залишити нашу державу без джерела доходів. Тож російська пропаганда зображає Україну як ненадійного партнера та маріонетку Заходу, а також просуває міфи про поширення в Україні расизму.

#інфотерор

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest