Головна | Статті | росія ховається за «ядерним щитом»

росія ховається за «ядерним щитом»

росія ховається за «ядерним щитом»

Як росія ховається за «ядерним щитом» та використовує Запорізьку АЕС в якості військової бази для обстрілу українців.

 Під час свого виступу у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку на конференції країн-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив росію у використанні Запорізької АЕС як «ядерного щита» для нападів на українців. Він назвав це «вершиною безвідповідальності». Держсекретар закликав «об’єднатися, щоб дати опір цьому».

Держсекретар США заявив:

  Російська армія використовує Запорізьку АЕС як «військову базу для обстрілу українців».

  Окупант усвідомлює, що Збройні Сили України «не можуть і не стрілятимуть у відповідь», щоб на атомній електростанції не сталася аварія.

  Москва вдається до «небезпечного брязкання ядерною зброєю», а путін особисто погрожує країнам, які підтримують Україну, наслідками, «що ніколи не бачили за всю свою історію». «Це виводить уявлення про «живий щит» на зовсім інший, жахливий, рівень».

 4 березня Запорізька АЕС і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар загарбали російські війська. Окупанти перетворили машинну залу першого енергоблоку ЗАЕС на військовий об’єкт, де перебуває близько 500 російських солдатів, важка техніка, танки та вибухівка.

Весь арсенал ввезеної важкої техніки з боєкомплектом на даний момент перебуває з обладнанням, що забезпечує роботу турбогенератора. Військова техніка загарбників унеможливила доступ спеціалізованої пожежної та іншої техніки до машинної зали першого енергоблоку, чим збільшується ризик пожежі, а гасіння стає вкрай проблематичним.

Наразі станція повністю вийшла з-під контролю Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ).

Останнім часом з навколишньої території АЕС та з міста Енергодар фіксуються постріли з «Градів» у напрямі Нікополя. Внаслідок обстрілів є загиблі та поранені, пошкоджено житлові будинки, промислові підприємства та лікарня.

 Зараз російські окупаційні сили використовують найбільшу в Європі АЕС як військову базу для обстрілу українців, знаючи, що ЗСУ не можуть і не стрілятимуть у відповідь, оскільки в такому разі існує велика ймовірність влучити у ядерний реактор або високорадіоактивні відходи на сховищі.

Експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) впевнені, що російські війська використовують ЗАЕС для посилення в Європі страху ймовірності ядерної катастрофи та зменшення бажання західних держав надавати військову підтримку українському контрнаступу.

Дії російських ядерних терористів на ЗАЕС та в тимчасово окупованому Енергодарі, постійні ракетні обстріли території України з використанням території радіаційно-небезпечних об’єктів, становлять безпрецедентну загрозу ядерній безпеці України, Європи та всього світу.

До речі, крім реакторних установок, ядерну небезпеку на Запорізькій АЕС являє й сухе сховище відпрацьованого ядерного палива, в якому зберігається 174 контейнери небезпечних відходів, а також те, що станція розташована на березі Каховського водосховища, води якого у разі аварії потраплять до Дніпра і далі через Чорне море до Середземного моря.

 Ситуація на Запорізькій АЕС, яку загарбали і контролюють російські окупанти, з кожним днем стає дедалі небезпечнішою. Нехтування терористичними військами рф елементарними правилами ядерної безпеки вимагає реакції МАГАТЕ, міжнародної спільноти та вжиття заходів для якнайшвидшого звільнення станції.

#інфотерор

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest