Головна | Статті | Чого насправді досяг путін шляхом війни проти України

Чого насправді досяг путін шляхом війни проти України

Чого насправді досяг путін шляхом війни проти України

«Cпеціальна військова операція» росії очікувано викликала сплеск антиросійських настроїв, від яких дістається не лише власникам російських паспортів, а й колишнім співгромадянам рф, які мешкають в ЄС.

За останній місяць русофобія у світі досягла такого напруження, що відтіснила на другий план всі інші настрої. Крім України, особливо сильні антиросійські настрої у Великій Британії, Польщі, де росію традиційно сприймають як загрозу західному миру.
Про глибину та масштаби поширення в західній спільноті русофобських настроїв можуть свідчити наступні факти.

Російських студентів виганяють зі світових вишів і піддають булінгу.

Російських туристів б’ють у готелях, арештовується майно російських громадян.

Не зважаючи на те, що ненависть до росії серед західної громадськості досягла максимуму, пересічні європейці визнають, що в росії влада і населення розділені. Західні уряди відокремлюють росію від нинішньої політики її влади і намагаються не плутати «русофобію» з «кремлефобією». Реальна русофобія справді існує не в Україні і не в західних ЗМІ, а в головах російських керманичів.

Слід відмітити, що до подій 2014 року кількість проявів русофобії в європейських країнах була значно нижчою. В країнах Євросоюзу, США та Канаді росіяни ні з якими проявами русофобії не стикались жодного разу.

Показово, наскільки добрим було ставлення українців до росії як держави до 2012 року та як воно погіршилось з черговим витком путінської агресії в лютому 2022 року.

За результатами соцопитувань навіть у вересні 2020 року 42% українців позитивно ставилися до росії, але після 24 лютого цей показник складає лише 2%.

Сьогодні російська влада апелює до найнижчих, націоналістичних почуттів власних громадян і вбиває в їх голови, що їх ненавидить весь світ.
Русофобія наразі взята на озброєння кремлем як остання лінія захисту російського уряду від своїх критиків.
Вона полягає в твердженні, що всі, хто критикує путіна, – психічно неврівноважені «русофоби» та прихильники «антиросійської істерії».

Термін «русофобія» , тобто страх або ненависть до росії чи росіян, практично не з’являвся в офіційних заявах росії раніше 2014 року. Лише після подій у березні 2014 року МЗС росії та російські державні пропагандистські органи розпочали офіційне вживання терміну «русофобія» для виправдання анексії Криму, характеризуючи український уряд як русофобний.

Тактика виправдання русофобією будь-якої іноземної критики кремлівської політики продовжилася з лютого 2022 року, лише в значно більших масштабах.
До інформаційної кампанії з дезінформації, крім російськомовних, були підключені російські державні іномовні ЗМІ RT та Sputnik.

Після вживання терміну «русофобія» в офіційних зверненнях російських посадовців у 2022 році майже вдвічі перевищило загальну кількість використань за попередні тринадцять років.

Після запровадження санкцій проти росії, ярлик «русофобів» отримали іноземні критики політики кремля, насамперед США, країни Балтії та Польща. У сплеску хвилі антиросійської істерії та русофобії звинувачують депутатів Європарламенту за критику того, що відбувається в Україні.

Офіційна позиція росії про «русофобію» насправді є останнім аргументом, який виражає фундаментальну слабкість позиції кремля, адже спроби обґрунтування військової агресії для більшості країн не виявилися переконливими.

Початком агресії 24 лютого 2022р. путін остаточно зруйнував «російський світ» в Україні. І немає сумнівів, що продовження цієї війни призведе до повного руйнування росії як держави.

Все, чого досяг путін — це посилення ненависті й зневаги до росіян у всьому світі.
В Україні ж російськомовні українці масово переходять на українську мову і зізнаються у симпатіях українській культурі, яку не зовсім розуміли до 24 лютого.

#інфотерор

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest