Головна | Статті | Перспективи воєнного врожаю-2022

Перспективи воєнного врожаю-2022

Перспективи воєнного врожаю-2022

Перспективи воєнного врожаю-2022.

 У світі розраховують на зерно з «житниці» Європи, тому українські аграрії розпочали збирання врожаю зернових. Адже, за даними ООН, Україна годувала понад 400 мільйонів людей у світі. У світовому ринку зерна частка України складає 10%. Якщо врятувати експорт українського зерна (за умови блокування морських портів військами рф) не вдасться, значній кількості країн загрожує голод.

За оперативною інформацією Мінагрополітики, вже зібрано 12 млн. т зернових та зернобобових, у т.ч. пшениці – 8 млн. т, а всього врожай зернових в Україні очікується на рівні 65-67 млн. т.

 Проте, за прогнозами міністра аграрної політики Миколи Сольського, 2022 року буде зібрано до 19 млн т пшениці проти 32,4 млн т 2021 року, що тим не менш майже втричі більше, ніж Україна споживає сама.

Однак в разі зниження інтенсивності бойових дій, звільнення територій та розблокування портів, обсяги врожаю поступово зростатимуть.

Головною причиною скорочення врожаю є те, що близько 30% озимих посівів опинилися на території активних бойових дій або під окупацією. Внаслідок “артилерійського терору” в прифронтових регіонах горить урожай, виходить з ладу сільськогосподарська техніка та елеватори.

Цьогоріч аграрники на полях вимушені працювати у бронежилетах, адже пшеничні поля всіяні снарядами, що не розірвалися. Чималі ділянки сільгоспугідь в Харківській, Чернігівській, Херсонській областях були знищені внаслідок пожеж, спричинених артилерійськими та ракетними обстрілами, а інші зернові поля були загарбані російськими військами під час наступу або опинилися в «сірій» зоні.

Лише протягом останнього тижня:

   Загрозлива ситуація склалась біля Кривого Рогу, де російська артилерія з боку Херсона знищила 3 поля із зерном.

 У Пологівському районі Запорізької області окупанти знищили понад 100 га українського врожаю.

  У Дніпропетровській області російські окупанти знищили близько 400 га полів із посівами.

 На окупованих територіях Харківської області розбиті, зруйновані, пограбовані більшість господарств, внаслідок чого сільськогосподарські роботи не проводяться на площі посівів близько 50 тис. га.

З початку повномасштабної війни, у т.ч. через блокаду морських портів, аграрії кожного місяця недоотримують щонайменше $760 млн. прибутку, що в річному еквіваленті складає $9,1 млрд. Вже отримані збитки агровиробників оцінюють у 25 млрд. доларів. Це призводить до проблем з закупівлями пального, запчастин, міндобрив, розрахунками з пайовиками та виплатою зарплати.

 Попри обстріли українські фермери продовжують збирати врожай зернових, фактично зробивши сільське господарство «другим фронтом» у війні з росією.

Аграрії вже розпочинають підготовку до посіву озимих культур – активний посів ріпаку розпочнеться вже за тиждень, пшениці та інших зернових – за місяць. “Жодна окупація і ворожий напад не змусять нас скласти руки та здатися”, — кажуть фермери. Водночас для закупівлі матеріалів та виконання посівних робіт потрібні кошти, яких наразі немає. В цій ситуації є сподівання, що Уряд за підтримки міжнародних партнерів віднайде можливості для запровадження механізму банківського кредитування та інших фінансових інструментів.
#інфотерор

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest