Головна | Статті | Причини та наслідки посилення присутності росії в Африці

Причини та наслідки посилення присутності росії в Африці

Причини та наслідки посилення присутності росії в Африці

Причини та наслідки посилення присутності росії в Африці.

Турне глави МЗС рф с.лаврова країнами Африки знову привернуло увагу громадськості до російської приватної військової компанії «Вагнер», яка часто використовувалась як один із улюблених інструментів путіна впливу в Африці, де росії допомагають збільшити золотовалютний резерв і врятуватися від західних санкцій.

Путін використовує найманців ПВК «Вагнер» всюди, де рф має власний інтерес, але не може афішувати присутність. Головним джерелом фінансування ПВК Вагнера є експлуатація природних ресурсів країн, де воює компанія: нафтові та газові родовища в Сирії, золоті копальні у Судані та Мадагаскарі. Загалом найманці ПВК «Вагнер» брали активну участь у збройних конфліктах у Сирії, Лівії, Центральній Африканській Республіці (ЦАР) та Малі.

ЦАР – лише один з елементів російської присутності в регіоні. Через мережу підставних компаній кремль отримує можливість таємно поповнювати власний бюджет. Так, компанія Bois Rouge («Червоне дерево») має дозвіл на вирубку 186 тисяч гектарів лісів на Південному Заході ЦАР, пільги на мито на імпорт, звільнена від корпоративного податку, податку на майно та сплати ліцензії на ведення бізнесу. Формально Bois Rouge позиціонує себе як центральноафриканська компанія, однак заснували її росіяни і контролюється вона сумновідомою приватною військовою компанією Вагнера. 

Скрізь, де зʼявляється група Вагнера, зростає кількість повідомлень про воєнні злочини, ООН звинувачує їх у самовільних арештах, катуваннях і масових стратах. За порушення прав людини вся група «Вагнера», а також є.пригожин, якого називають «кухарем» путіна та засновником «Вагнера» та її керівник д.уткін зараз перебувають у санкційному списку Євросоюзу. Проте простежити, звідки саме африканська деревина йде до Європи, дуже складно і немає жодної гарантії, що наявні щодо «вагнерівців» обмеження є достатніми, щоб перешкодити Bois Rouge продавати свою деревину до Європи і таким чином продовжувати фінансувати військову агресію проти України.

Найманці з ПВК «Вагнер», яка тепер називається «Ліга», задіяні і у війні росії проти України. У квітні до України було перекинуто близько 8 тисяч найманців, які воювали у Бучі, Попасній та Лисичанську, де було вбито та поранено близько 3 тисяч «вагнерівців». Останнім часом на тлі заміни кількох високопоставлених російських військових командирів суттєво загострилося невдоволення одне одним між російськими військовими та «вагнерівцями», що негативно вплинуло на їх моральний стан. За даними західних розвідок, під виглядом бійців підрозділів «Вагнера» виконувати завдання та проводити спецоперації часто їдуть кадрові офіцери фсб. Останнім часом ПВК «відзначилася» вербуванням на війну з Україною російських в’язнів в колоніях Петербургу, Мордовії, Адигеї, Комі, Краснодарського краю, Ленінградської, Нижегородської, Липецької та Воронезької областей.

Таким чином, ПВК «Вагнера» стала не лише джерелом прихованих вбивць та найманців, а й інструментом кремлівської влади, завдяки якій рф заробляє гроші та поповнює свій золотовалютний резерв.

Через великі втрати в Україні, росія в рамках так званої прихованої мобілізації вимушена залучати найманців приватних військових компаній, що раніше «працювали» в країнах Африки, Лівії, Сирії та на Донбасі, а також створювати так звані патріотичні національні батальйони.

Проте, великі втрати зменшують цінність такої стратегії, як опори для регулярних російських сил в Україні.  Для підтримки того темпу наступу, який зараз хоче зберегти рф, рано чи пізно доведеться оголошувати загальну мобілізацію. 

#інфотерор

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest