Головна | Статті | Інтерв’ю міністра закордонних справ росії с.лаврова головному редактору RT та медіагрупи «росія сьогодні» м.симоньян.

Інтерв’ю міністра закордонних справ росії с.лаврова головному редактору RT та медіагрупи «росія сьогодні» м.симоньян.

Інтерв’ю міністра закордонних справ росії с.лаврова головному редактору RT та медіагрупи «росія сьогодні» м.симоньян.

Інтерв’ю міністра закордонних справ росії с.лаврова головному редактору RT та медіагрупи «росія сьогодні» м.симоньян.

Інтерв’ю набуло широкого резонансу як в Україні, так і на Заході, насамперед, через заяву с.лаврова, що росія має територіальні цілі за межами Донецької та Луганської областей. На тлі обговорення відірваних від реальності заяв, поза увагою залишились інші не менш резонансні «зізнання» лаврова.

Спростовуємо найбільш пропагандистські кліше російської пропаганди, що пролунали від очільника мзс рф під час інтерв’ю:

«Зеленський – нелегітимний лідер, який прийшов до влади внаслідок перевороту».

«Переворотом» у російській федерації називають Революцію гідності 2014 року, під час якої тодішній Президент В.Януковича втік до росії. 

Вибори 2019 року, на яких переміг чинний Президент України В.Зеленський, призначені у повній відповідності до закону у зв’язку із завершенням п’ятирічного президентського терміну попереднього президента. Зеленський балотувався як опозиційний кандидат і у другому турі переміг.

«Зеленський називав мешканців Донбасу «особами». 

Насправді фраза Зеленського про «людей та особин» не має жодного відношення до мешканців Донбасу. Розмова, в контексті якої прозвучали ці слова, відбулась у листопаді 2021 року під час п’ятигодинного прес-марафону і стосувалася боротьби з корупцією. Йшлося про тих, хто потрапив до санкційних списків «контрабандистів» та «злодіїв у законі», яких Зеленський і назвав «особами».

 «Екс-прем’єр-міністр України А.Яценюк називав людей на Донбасі «нелюдями». 

Насправді, ця вирвана з контексту фраза Яценюка стосувалась не жителів Донбасу, а бойовиків-терористів. Висловлюючи співчуття рідним загиблих українських солдатів, прем’єр заявив: «Вони загинули, тому що стали на захист чоловіків і жінок, дітей і людей похилого віку, які опинилися перед загрозою винищення інтервентами та оплаченими ними нелюдами». Через невдалий переклад англійською (там було вжито слово subhumans, буквально «недолюдини») фраза Яценюка свого часу активно використовувалась російською пропагандою як «доказ» причетності вищого керівництва України до нацистської ідеології.

«Зеленський радив усім росіянам виїхати з України до росії». 

Насправді ця перекручена росіянами фраза звернена не до етнічних росіян, а до тих, хто мешкає в Україні, але своєю державою вважає росію. BBC так передає його висловлювання: «Я вважаю, що якщо ти живеш на території Донбасу і  вважаєш, що нам у росію, це велика помилка залишатися жити на Донбасі, який ніколи не буде російською територією. В ім’я своїх дітей та онуків вже треба їхати шукати собі місце в рф».

«Порошенко погрожував загнати дітей Донбасу до підвалів». 

Насправді широко розпіарена роспропагандою фраза пролунала у жовтні 2014 року, коли у виступі перед співробітниками МВС п’ятий Президент України Петро Порошенко закликав забезпечити гідне життя у підконтрольних Україні районах Донбасу, що мало б позбавити терористів підтримки населення. Основним наративом виступу було твердження, що псевдосепаратистський режим на окупованих територіях Донбасу на відміну від української влади  не зможе забезпечити мешканцям гідного життя, нічого схожого на погрози у промові Порошенка не було.

«Захід таємно поставив Україні боєприпаси для HIMARS дальністю дії 300 км». Насправді, єдиний, хто повідомляв про такі поставки, був представник так званої народної міліції самопроголошеної ДНР Едуард Басурін. Міністр оборони України Олексій Рєзніков лише говорив про бажання (!) отримати ракети  дальністю 300 км, однак його американський колега Л.Остін підтвердив, що Україні поставляються боєприпаси з дальністю ураження лише у межах території держави, а про постачання більш далекобійних ракет не йдеться.

«Втрачених для росії західних торговельних партнерів замінять східні». 

Насправді, розрахунок економіки росії на азійський ринок збуту не підтверджується. Компанії з країн азійського регіону, зокрема Китаю не прагнуть у сектори російських ринків через побоювання вторинних санкцій Заходу.  З квітня 2022 р. імпорт із Китаю до росії скоротився на 40%, великі китайські технологічні компанії Xiaomi та Lenovo згортають діяльність у росії.

Таким чином, інтерв’ю лаврова – це чергова спроба кремля обґрунтувати розширені географічні цілі російських операцій в Україні шляхом прямої фальсифікації та маніпулювання фактами.  

#інфотерор

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest