Головна | Статті | Передумови та причини запровадження надзвичайного стану в Угорщині

Передумови та причини запровадження надзвичайного стану в Угорщині

Передумови та причини запровадження надзвичайного стану в Угорщині

Передумови та причини запровадження надзвичайного стану в Угорщині.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 24 травня оголосив “воєнний надзвичайний стан”.

“Ми не втрачаємо ні хвилини, оскільки поруч триває війна. Війна, кінця якій ніхто не бачить, яка є постійною загрозою для Угорщини, ставить під загрозу нашу фізичну безпеку, а також ставить під загрозу енергопостачання та фінансову безпеку економіки та сімей”, – заявив він.

В Україні суспільство здивоване цим рішенням угорської влади, оскільки ухвалене воно було аж через три місяці після початку війни. Адже під час спроб оточення Києва російськими окупантами, коли через Угорщину рятувалися сотні тисяч українських біженців, влада Угорщини не вбачала для себе загроз війни.

Таке драматичне формулювання для оголошення надзвичайного стану є суто маніпулятивним і покликане привернути увагу угорців до особистих зусиль В.Орбана в управлінні країною. В цьому контексті слід також зважати на вагомий політичний досвід угорського очільника, команда якого вчетверте перемагає на парламентських виборах. Саме тому, боротьба за популярність електорату починається відразу після виборів.

Угорщина надає Україні гуманітарну допомогу та розмістила українських біженців, але не підтримує посилення санкцій проти російського нафтового і газового сектору, зокрема через залежність від російського газу й нафти. А головна місія уряду В.Орбана, оприлюднена під час виборів до парламенту, полягає в уникненні будь-якої участі Угорщини в російсько-українській війні.

Раніше угорське законодавство не передбачало оголошення надзвичайного стану через війну чи гуманітарну катастрофу у сусідній країні. Тож парламент одночасно із затвердженням складу нового уряду вніс відповідну поправку до конституції країни.

Слід зазначити, що в Угорщині вже два роки діяв надзвичайний стан через пандемію Covid-19. Він мав завершитися 31 травня цього року, оскільки всі карантинні обмеження вже було скасовано на початку березня.

З огляду на конституційну більшість в угорському парламенті, яку нині має правляча команда Фідес-КДНП, В.Орбан майже одноосібно впливає на політику країни. Відповідно, надзвичайний стан спрощує особисто для нього оперативність у провадженні різних урядових заходів. Водночас саме режим надзвичайного стану законодавчо обмежує демократичний контроль громадянського суспільства щодо дій керівництва країни.

Отже, угорська влада просто продовжила зручний для управління країною режим з більш актуальним обґрунтуванням його доцільності.

#інфотерор
#stoprussia

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest