Головна | Статті | Як лавров пояснює російський терор

Як лавров пояснює російський терор

Як лавров пояснює російський терор

Зміст статті очільника МЗС рф с.лаврова «про інсценування як метод політики Заходу».

Головний кремлівський дипломат вважає війну в Україні «нечесною грою Заходу». На його думку, російська армія вбиває десятки тисяч українців і руйнує інфраструктуру нашої країни для «припинення дискримінації і геноциду «рускіх» та усунення загроз безпеці рф, що роками створювалися США на території України». І вважає, нібито терор рф у Бучі, Маріуполі, Краматорську та Кременчуці є винятково провокаційним інсценуванням у виконанні Заходу:

● «через програш на полі бою український режим і його західні покровителі влаштовують інсценування на крові длядемонізації росії в світовій громадській думці» 

● «показавши на весь світ «трагедію Бучі» на початку квітня 2022 року, Захід і Київ досі не відповіли на питання, чи встановлені імена загиблих і які результати патологоанатомічних досліджень»

● «до оформлення мізансцени декорацій доклали зусильанглосакси» 

● «такі постановки використовуються для покарання обвинуваченим країнам і здійснених проти них варварських агресій із сотнями тисяч жертв»

● «весь сенс алгоритму західної політики: приготувати інформаційний фейк, роздмухати його до вселенської катастрофи за пару днів, перекривши доступ населенню до альтернативних свідчень і оцінок, а коли факти пробивають собі дорогу – ігнорувати їх» 

Як приклад, с.лавров піддав сумніву геноцид у Косово 1999 року, наслідком якого стало військове втручання НАТО в Югославію: «десятки трупів у цивільному одязі виявилися боєвиками бандформувань«Визвольної армії Косово», а не мирними жителями». 

Як відомо, повітряна кампанія НАТО на теренах колишньої Югославії була не початком, а завершальним етапом пекла, яке тривало в країні від 1991 року. Основною метою кампанії був захист мирного населення у Косово, де більшість населення була етнічними албанцями. Тривале насильство над етнічними албанцями хвилювало міжнародну спільноту. Після вичерпаних дипломатичних зусиль НАТО, посилаючись на сьомий розділ Хартії ООН, поставив ультиматум Белградові. 

Також с.лавров заявив про безпідставність нападу на Ірак 2003 року, оскільки зброї масового ураження там так і не було виявлено. А 2011 року про Лівію заявив, що «НАТО викривила резолюцію СБ ООН щодо режиму безпольотної зони над Лівією, щоб бомбити підрозділи лівійської армії, які воювали з терористами». А тепер в Лівії «господарюють незаконні озброєні формування, більшість з яких співпрацюють із Заходом».

Очільник російської дипломатії вважає, що у 2017 та 2018 роках в Сирії Захід організував застосування хімічної зброї в Хан-Шейхуні та Думі як підставу для завдання США, Британією та Францією ракетно-бомбових ударів по Сирії. 

А «техсекретаріат «Організації із заборони хімічної зброї» не провів прозорого розслідування, оскільки він давно вже приватизований західними країнами».

За підрахунками міжнародної правозахисної організації Human Right Watch, близько двох тисяч сирійців загинули під час 85 хімічних атак. У контрольованому повстанцями-джихадистами місті Хан-Шейхун, що у північній провінції Ідліб, зафіксовано атаку “заріном“. Швидко стало зрозуміло, що за атаками стоїть режим АсадуАсад і його російські партнери заявляли, що хімічна атака – справа рук антиурядових бійців.

Від хімічних «інсценувань» с.лавров перейшов до «біологічних загроз», які на початку війни трактувалися як одна з причин вторгнення в Україну:

● «військово-біологічна діяльність Пентагону в усьому світі, а особливо – на пострадянському просторі, потребує прискіпливої уваги»

● «знахідки у військово-біологічних лабораторіях на звільнених територіях Донбасу свідчать про прямі порушення Конвенції про заборону біологічної і токсинної зброї»

● «всупереч фактам американська адміністрація виправдовується, що всі біологічні дослідження в Україні мали винятково мирний, цивільний напрям» 

Тему про нібито «військово-біологічну діяльність» російська пропаганда тимчасово призупинила, але з огляду на коментарі с.лаврова, планує ще неодноразово використовувати.

Очільник російського МЗС впевнений, що з лютого 2014 року Україна не є самостійним міжнародним суб’єктом:

● «з 2014 р. Захід безумовно керує приведеним ним до влади через держзаколот русофобським режимом»

● «Захід примусив януковича до підписання угоди про припинення протистояння з опозицією, але це виявилося інсценуванням, оскільки відразу ж опозиція влаштувала держзаколот під русофобськими гаслами»

● загибель «Небесної сотні є інсценуванням, влаштованим радикалами в лавах опозиції, які тісно співпрацювали з західними спецслужбами»

● «коли війну на Донбасі було зупинено в лютому 2015 року, зусиллями рф, Німеччини і Франції були підписані Мінські угоди»

● «німці та французи не стали гарантами їхнього виконання, а заявляли, що прямий діалог Києва з ЛНР і ДНР неможливий, перекладаючи відповідальність на росію, хоча вона жодного разу в Мінських документах не згадується»

● «Мінськ» був «черговим інсценуванням Заходу, який примусив український народ змиритися із життям під гнітом русофобського неонацистського режиму»

● «росія не піде на угоду про гарантії територіальної цілісності і суверенітету України, оскільки така угода вже була у вигляді Мінських домовленостей»

● «вихід Зеленського на авансцену будь-якого помітного міжнародного форуму – частина інсценування»

● «Україна і Молдова приречені бути статистами в іграх Заходу. США, як головний продюсер постановок, замовляє музику і сюжетну лінію, на основі яких в Європі пишуть антиросійський сценарій»

● «у Вашингтоні, Лондоні, Брюселі вимагають від Києва не починати переговори з росією, поки Україна не здобуде повної військової переваги»

● заява Ж.Борелля, що «конфлікт має бути завершений перемогою України на полі бою, наводить на думку, що такий інструмент, як дипломатія у виконанні ЄС втратив сенс»

Глава МЗС країни-агресора, що напала на Україну, нагадав світу про принцип суверенної рівності держав: 

● «чим раніше всі усвідомлять безальтернативність об’єктивних історичних процесів формування багатополярного світу на основі поваги до фундаментального для Статуту ООН і всього світопорядку принципу суверенної рівності держав, тим краще»

● «розмови про хороші стосунки, про готовність Заходу враховувати права та інтереси «рускіх», які після розвалу срсропинилися в Україні та інших пострадянських країнах, виявилися інсценуванням, оскільки вже на початку 2000-х Вашингтон і ЄС стали відкрито вимагати від Києва визначитися з ким він: з Заходом чи з Росією»

● «колективному Заходу зі світу ілюзій варто було б повернутися на Землю. Інсценування, скільки б їх не продовжували, не спрацюють. Настав час грати по-чесному, не за шулерськими правилами, а на основі міжнародного права».

Не забув с.лавров також нагадати про «актуальні наративи» щодо шкідливості антиросійських санкцій її ініціаторам та про неконтрольованість постачання зброї Україні: 

● «Європа, вибудована Вашингтоном на антиросійському фронті, більше за інших страждає від бездумних санкцій, спустошує свої арсенали, постачаючи своє озброєння Києву і не вимагаючи звітності хто його контролює і куди воно потім потрапляє”

● «ЄС звільняє свій ринок для закупок продукції військово-промислового комплексу США і дорогого американського зрідженого природного газу замість доступного російського газу». 

Таким чином, маніпулятивні роздуми очільника російської дипломатії можна трактувати як:

● намагання переконати у штучності звинувачень рф у військових злочинах та ракетному терорі

● трактування будь-яких подальших кривавих злочинів росії як «провокативне інсценування Заходу»

● виправдання російської агресії, посилаючись на попередні військові конфлікти за участі НАТО, мовляв, якщо Заходу можна, то можна й росії

● анонсування хімічного та біологічного потенційних напрямів агресії рф із превентивним звинуваченням Заходу

● невизнання ним державного суверенітету України та неможливість угоди про гарантії з боку рфтериторіальної цілісності нашої держави

● прагнення кремля, щоб світ рахувався з його територіальними амбіціями і пропозиція домовлятися про перерозподіл світового впливу, поки рф ще має запас стійкості.

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest