Головна | Статті | Причини та наслідки переведення економіки рф на військові рейки

Причини та наслідки переведення економіки рф на військові рейки

Причини та наслідки переведення економіки рф на військові рейки

Причини та наслідки переведення економіки рф на військові рейки

 14.07.2022 путін підписав федеральний закон №272-ФЗ “Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації”, який дозволяє уряду перевести економіку країни на військові рейки під час проведення так званих військових операцій за кордоном.

 Пояснювальна записка до законопроекту визнає, що в умовах війни в Україні виникла “підвищена потреба” у ремонті зброї, військової техніки та забезпеченні матеріально-технічними засобами. У зв’язку з цим закріплюється право держави:

  Залучати працівників військово-промислового комплексу рф до роботи понаднормово, вночі, у вихідні та свята, а також змінювати порядок надання відпусток.

   Розконсервувати мобілізаційні потужності та об’єкти, а також розбронювати матеріальні цінності державного резерву.

Юридичні особи у росії за новим законом втрачають право відмовлятися від укладання державних контрактів задля забезпечення проведення контртерористичних та інших операцій ЗС рф.

 Запровадженням екстрених «спеціальних заходів», що фактично переводять економіку країни на режим військового часу, кремль переслідує кілька цілей.

 По-перше, щоб продовжувати війну проти України, оскільки нормальний режим економіки вже просто не “витягує” шалені військові втрати. Кремль запланував найближчими роками тотальне скорочення витрат на російську науку, промисловість та дороги. Внаслідок цих “скорочень” витрати “бюджету-2023” планується зменшити на 557 млрд. рублів, у 2024 році – на 539 млрд., а 2025 року – на 534 млрд.

 По-друге, це дозволяє російській владі певний час підтримувати «спеціальну військову операцію» без офіційного оголошення мобілізації, яка залишається болючою темою. У москві побоюються, що масова мобілізація викличе заворушення у великих містах і буде сприйнята як визнання поразки «української військової кампанії». Закон проголошує режим мобілізації без слова “мобілізація” і зобов’язує росіян працювати тоді, коли і скільки це потрібно, тобто понаднормово, у вихідні і навіть вночі.

 По-третє, новий закон дозволяє владі і надалі не визнавати, що вона бере участь у війні і виявилася нездатною перемогти українську армію. Крім того, уряд рф отримав право без офіційного оголошення війни на розконсервування мобілізаційних потужностей підприємств, а також на розбронювання матеріальних цінностей держрезерву, яке можливе лише у військовий час.

Окремий пункт про розконсервування потужностей став наслідком нестачі військової техніки і запчастин та масової відмови директорів ремонтних заводів приймати розбиті танки, машини чи транспортери.

 Фактичним відродженням економічної моделі Радянського Союзу – коли все і всі можуть працювати лише на партію та вождя – кремль намагається створити умови для мобілізації російської економіки, готуючись до тривалої війни в Україні.

 Проте, очевидно, що «спецоперація» в Україні призвела до однієї з найсильніших економічних криз у сучасній російській історії, яку режим намагається вирішити за рахунок російського народу. Вторгнення, яке задумувалось як «швидка і чиста операція», перетворилася на тривалий конфлікт, який виявив нездатність подолати українську армію, що поступається російській і за кількістю військових, і за обсягами озброєння.

 Режим “мобілізаційної економіки” спричинить для простих росіян примушення працювати на війну без вихідних та відпусток на підприємствах всіх форм власності, а їх керівники будуть зобов’язані виконувати завдання силовиків та спецслужб.

Проте запровадження шостого пакету санкцій ЄС остаточно нівелює можливість отримувати надмірні доходи від продажу нафти, якими сьогодні фінансуються військові авантюри путіна і зведуть нанівець всі «спецзаходи» в російській економіці.

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest