Головна | Статті | Підстави для бравади путіна «ми за великим рахунком всерйоз ще поки нічого не починали»

Підстави для бравади путіна «ми за великим рахунком всерйоз ще поки нічого не починали»

Підстави для бравади путіна «ми за великим рахунком всерйоз ще поки нічого не починали»

Підстави для бравади путіна «ми за великим рахунком всерйоз ще поки нічого не починали»

Як і раніше, рф заперечує дієвість західних санкцій та стверджує, що економіка зберігає «стабільність роботи та позитивну динаміку розвитку». Але росія втратила значну частину європейського ринку та доступу до комплектуючих для російської  промисловості. 

Виникли складнощі з виробництвом та ремонтом озброєння, через що рф змушена знімати зі зберігання та відправляти на фронт застарілу військову техніку, оскільки нову просто не здатна виробляти. Мікросхеми західного виробництва, постачання яких припинено,  використовуються у виробництві російської військової техніки, включно із комплексами ППО, ударними вертольотами та крилатими ракетами. 

Аналогічно складною може бути ситуація і в сільському господарстві рф, оскільки країна суттєво залежить від імпорту насіння соняшнику, картоплі, кукурудзи та цукрового буряку, а також сільськогосподарської техніки та обладнання і матеріалів для виробництва харчових продуктів. На сьогодні у зв’язку із санкціями такі товари вже не постачаються до росії західними країнами. 

Через можливість продовольчої кризи в росії, загарбники масово вивозять з окупованих територій зернові, овочі та сільськогосподарську техніку. Ціни на продовольство в рф неминуче збільшуватимуться оскільки  досвід попередніх восьми років російської агресії свідчить про нездатність рф забезпечити імпортозаміщення. 

В складному становищі опинилася і російська металургія. Відсутність експорту та низький внутрішній попит зупинив найбільший завод росії з виробництва свинцю. Суттєво знизилося виробництво сталі через зростання собівартості на 50% і падіння ринкової вартості на 35% до рівня 2020 року. Через відсутність доступу на західні ринки зупиняються доменні печі та прокатні лінії, а 200 тисяч працівників галузі ризикують втратити дохід через збитковість виробництва сталі. 

Значний вплив на російську економіку має обмеження транспортного сполучення із західними країнами. Країни ЄС, США та Канада закрили свої повітряні простори для російських літаків, а Фінляндія, Польща та країни Балтії обмежили чи повністю припинили залізничне сполучення. Також ускладнено рух вантажівок із рф до ЄС. Значною мірою паралізовано авіаційне сполучення всередині країни через відмову західних компаній обслуговувати літаки. 

Ембарго ЄС на імпорт російських енергоносіїв позбавить найбільших джерел надходжень. Своїм енергетичним шантажем рф сама сприяє прискоренню відмови від російської нафти та газу. Видобуток нафти в росії скоротився майже на 10%, а до кінця року впаде щонайменше на 25%. Нині російську нафту скуповують Індія та Китай.

Якщо раніше частина доходів від експорту енергоносіїв спрямовувалася в резервний фонд рф, то нині всі ці доходи спрямовуються на війну, підтримку економіки та виплату пенсій. Санкції зачепили близько 20% російського експорту. Імпорт з країн ЄС впав на 55%, а з Китаю – на 26%. З огляду на зазначені обставини, в рф в поточному році очікується падіння ВВП щонайменше на 10%.

В умовах зростання цін і зменшення зарплат збільшується відкрите та приховане  безробіття. Працівників промисловості через простій виробництва поки що не звільняють з роботи, а відправляють у відпустки з виплатою половини чи третини середніх зарплат. Те ж відбувається в авіаційній галузі і на підприємствах іноземних компаній, які пішли з рф. 

І хоча за офіційними даними рівень безробіття в росії складає 4,1% або 3,1 млн осіб, в реальності їх значно більше і тенденція продовжиться. До кінця поточного року очікується зростання показника безробіття в регіонах рф в 1,5-2 рази.

Переважна більшість росіян вже визнає негативні економічні наслідки війни проти України та західних санкцій. По суті, це визнає і російське керівництво, коли заявляє про потребу у відновленні переговорів із Україною та її західними партнерами.

Хіба може чотири місяці йти по плану те, що іще навіть не почалося? Нібито весь цей час війни армія рф не воює, а лише «розминається», втративши значну долю свого військового потенціалу та понад 37 тисяч убитими. 

Отже фраза путіна «ми всерйоз ще поки що нічого не починали», зокрема, має на меті підготовку громадської думки до можливості загальної мобілізації і затяжної війни проти цивілізованого світу. Також цей сигнал про «готовність домовлятися» свідчить про бажання тимчасово зафіксувати за рф тимчасово окуповані території. 

Під час другої світової війни японський адмірал Исороку Ямамото казав: «як тільки ви починаєте брехати, що до цього воювали не всерйоз, вважайте, що війну вже програно».

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest