Головна | Статті | Чи може спіткати ЗАЕС доля Фокусіми та Чорнобиля

Чи може спіткати ЗАЕС доля Фокусіми та Чорнобиля

Чи може спіткати ЗАЕС доля Фокусіми та Чорнобиля

(з міркувань безпеки видання не розкриває ім’я та посаду співрозмовника)

Прикриваючись тим, що «це нібито робить ЗСУ», росіяни починаючи з 5 серпня постійно обстрілюють територію станції системами залпового вогню та іншою зброєю, через що на об’єкті склалась реальна вірогідність ядерного інциденту з витоком радіоактивних речовин.

 Фахівець стверджує: внаслідок обстрілів на станції пошкоджено високовольтні лінії передач, що пов’язують ЗАЕС з об’єднаною енергетичною системою країни. За його словами, російські артилерійські установки, що обстрілюють ЗАЕС, імітуючи «прильоти» з Нікополя, розташовані на одному з промислових майданчиків станції, де раніше розміщувались парогенератори.

Він також підтверджує мінування машинних зал ядерних реакторів.
Це загрожує катастрофою навіть без безпосереднього влучання снарядів у реактори. У разі повного руйнування електромереж та знеструмлення насосів, що охолоджують ядерне паливо, охолодження шести ядерних реакторів зупиниться, що призведе до їх аварійного відключення.

Також позаштатне відключення енергоблоків може спровокувати розбалансування енергосистеми та аварійне відключення тисяч споживачів (так званий блекаут). Ситуація ускладняється тим, що український персонал станції перебуває у пригніченому стані, дуже втомлений та наляканий обстрілами, не має нормального зв’язку та харчування. При цьому персонал російської компанії «Росатом» не спілкується з українськими атомниками, під час обстрілів сидить у сховищах і не може миттєво реагувати на ситуацію.

Крім того, в зоні обстрілів залишається сховище відпрацьованого ядерного палива (СХОЯТ), що щонайменше може призвести до локальної аварії та радіоактивного забруднення навколишньої території.

Перебіг подій на ЗАЕС нагадує те, що сталося на АЕС «Фукусіма-1» 11 березня 2011 року. Тоді внаслідок землетрусу та цунамі було аварійно відключено систему охолодження реактора, що призвело до парового вибуху в активній зоні, руйнацію герметичної зони реактора та потрапляння радіоактивних речовини назовні.

 Навіщо росії провокувати на ЗАЕС найбільшу в історії радіаційну аварію?

 На думку фахівців української енергетичної компанії «Енергоатом», події на ЗАЕС є частиною великого плану енергетичного шантажу росії, мета якого – капітуляція України. Росіяни намагаються реалізувати певну форму застосування ядерної зброї «без ядерного удару», при цьому звинувачуючи у цьому Україну.

  По-перше, чітко простежується намір переключити ЗАЕС з української енергосистеми до російської, що перетворить станцію на актив російської атомної енергетики та у разі «успішного» проведення на окупованій частині Запорізької області т.зв. референдуму надасть можливість захищати її як російську власність.

   По-друге, загрозу ядерного інциденту на ЗАЕС кремль буде використовувати як додатковий важіль тиску на США, НАТО та ЄС для примушення України сісти за стіл переговорів на умовах рф.

Як запевняють експерти, навіть якщо ЗАЕС через ті чи інші причини «випаде» з української енергосистеми, Україна успішно пройде зимовий період завдяки збільшенню виробництва електроенергії на вугільних станціях та купівлі електроенергії в ЄС.

 Сьогодні ж вірогідність катастрофічного пошкодження станції внаслідок обстрілів оцінюється експертами як малоймовірна через надійність фізичного захисту реакторних відділень. Тим не менше, МАГАТЕ як основна міжнародна організація в сфері ядерної енергетики, висловлює серйозне занепокоєння потенційними ризиками та закликає сторони конфлікту проявити “максимальну стриманість” поблизу ЗАЕС й надати доступ до об’єкту міжнародним експертам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest