Головна | Статті | Чи зможе кремль оголосити публічну мобілізацію

Чи зможе кремль оголосити публічну мобілізацію

Чи зможе кремль оголосити публічну мобілізацію

Не є таємницею, що основним джерелом певних військових успіхів росії в Україні були найманці ПВК «вагнер». Російський генералітет зовсім не турбувало, що «м’ясні штурми» Попасної, Соледара, Бахмута коштували «вагнерівцям» понад 20 тисяч життів колишніх зеків. Однак після «маршу» пригожина такого ресурсу більше не існує, активність нечисленних найманців, що перейшли до загонів «шторм Z» російської армії, впала в рази і не може вважатися загрозою для ЗСУ. Тож проблема оголошення восени нової хвилі мобілізації знову на порядку денному кремля, інакше зс рф фізично не вистачатиме живої сили для стримування українського контрнаступу.

Панічні плітки про майбутню мобілізацію (називається навіть дата – нібито 25 вересня) підняли це питання в російських соцмережах на межу соціального бунту. Залякані рівнем громадянської непокори всі гілки влади вимушені запевняти, що нової хвилі мобілізації не передбачається, а «зараз триває плановий набір на контрактну службу». Щоб хоч якось виправити ситуацію з поповненням військових втрат, кремль продовжує приховані мобілізаційні заходи і зараз шукає способи підвищити мотивацію росіян добровільно «йти на забій». Тож держдума рф вже прийняла низку законів і нормативних актів, які посилюють покарання за неявку у військкомат та ухилення від мобілізації. 20 червня держдума ухвалила законопроєкт, що дозволяє громадянам, які відбувають покарання за нетяжкі злочини, укладати контракти на проходження військової служби. Ба більше, путінським указом із 27 до 30 років збільшений граничний вік для призову, а саму повістку тепер надсилають в електронному форматі. Добровільна мобілізація стала головним критерієм отримання російського паспорта для мешканців прикордонних із росією пострадянських країн. До речі, путінський указ про попередню мобілізацію від 21 вересня 2022-го чинний і ніщо не заважає проводити мобілізацію в рамках цього документа. Очікується, що після місцевих виборів 10 вересня цього року окупаційна влада почне масову мобілізацію населення на захоплених територіях, де вже здійснено перепис населення та проводиться відповідна агітаційна робота. Адже значна частка населення «континентальної» росії вкрай обурена тим, що замість мешканців «нових» регіонів рф вони «визволяють Україну від нацизму». Звісно, в першу чергу на війну поженуть тих, хто отримав російські паспорти. Для участі у війні проти України міноборони росії намагається завербувати трудових мігрантів із Центральної Азії, що вже викликало міжнародні скандали.

Що стримує кремль від оголошення нової масової мобілізації вже зараз?

рф відтягує оголошення загальної мобілізації через побоювання, що це може стати спусковим гачком для соціальної революції в росії. Також мобілізаційна активність обмежена економічними проблемами рф. Так, за розрахунками Forbes, нова мобілізація коштуватиме російському бюджету $7,5 млрд та додаткові $3 млрд щомісячно на їх утримання, що може стати критичним обтяженням для російського бюджету. Проте кремль, безумовно, скористається великою мобілізацію, коли події на фронті стануть напряму загрожувати існуванню путінської влади.

Як це впливає на війну в Україні?

З військового погляду, росії вкрай необхідне відновлення армійських ресурсів, проте через несприйняття мобілізації російським суспільством путінський режим поки утримується від оголошення нової хвилі мобілізації. Поки путін на це не відважиться, наявних сил та засобів російської армії вистачить лише для проведення оборонної операції, тобто утримання зайнятих позицій і тимчасово окупованих територій. За оцінками генштабу зс рф, прихована мобілізація в росії дозволяє щомісяця поповнювати армію на 20 тисяч, що не дозволяє компенсувати втрати росіян на українському фронті. Адже на тлі реальних втрат (понад 400 тис. вбитими й пораненими), тільки поповнення резервної армії, яка має діяти на території росії, вимагає орієнтовно від 150 тисяч мобілізованих, а компенсація бойових втрат потребує додатково щомісяця 15-20 тисяч бійців. Треба взяти до уваги, що замість вбитих кадрових військових російську армію все більше поповнюють контрактники з відсутнім бойовим досвідом та мотивацією. Це створює вигідні умови для розвитку українського контрнаступу.

❗️Попри те, що кремль намагається максимально відтягнути нову хвилю відкритої мобілізації, побоюючись внутрішньої дестабілізації, незабаром вона цілком можлива. Тож, поки кремль не наважується оголосити велику мобілізаційну хвилю, головним завданням ЗСУ є застосування всього арсеналу сил та засобів для дистанційного підняття рівня втрат противника, який дозволить перехопити стратегічну ініціативу та досягти суттєвої переваги на полі бою. Саме зараз так важливе суттєве збільшення обсягів військової допомоги від наших партнерів, насамперед літаків, артилерійських систем і боєприпасів підвищеної дальності дії.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрід на тему: Що не так з новою хвилею мобілізації в росії? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/shho-ne-tak-iz-novoyu-hvyleyu-mobilizacziyi-v-rosiyi/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest