Головна | Статті | Чи є «російський слід» у спробі держзаколоту в Німеччині

Чи є «російський слід» у спробі держзаколоту в Німеччині

Чи є «російський слід» у спробі держзаколоту в Німеччині

❗️ 7 грудня німецька поліція провела одну з найбільших в історії країни операцій проти групи правих екстремістів, які планували насильницьке повалення влади у Німеччині. Затримано 25 учасників групи, серед яких – принц Рейський Генріх XIII, екс-командир спецпідрозділу бундесверу Біргіт Мальзак-Вінкеманн, обшуки пройшли у 52 осіб в 11 із 16 федеральних земель.

❓  Що відомо на даний час? 

🔸  За версією слідства, заколот очолював 71-річний Хайнріх Рейсс, т.зв. принц Рейський Генріх XIII, нащадок із старого німецького дворянського роду. Більшість учасників змови були членами праворадикального угруповання, заснованого на ідеології Reichsburger («громадяни імперії»), яка заперечує існування сучасної німецької держави і вимагає відновлення Німецького рейху за  версією імперської конституції 1871 року. Путчисти планували напад на бундестаг та формування тимчасового військового уряду, а також переговори «з колишніми союзниками за підсумками Другої світової війни», у тому числі з росією, в якій змовники бачили найважливішого зовнішнього союзника.

🔸 Генпрокуратура виявила у подіях 7 грудня можливий «російський слід». Хоча у німецькому наглядовому відомстві наразі уточнюють, що немає підстав вважати, що російські офіційні особи підтримували змовників, спецслужби перевіряють зв’язки угруповання з росією.

❓ Поки триває розслідування, які аргументи можна наразі довести на користь версії причетності рф до організації держперевороту?

   🔸 Очевидно, що для російських спецслужб Німеччина залишається однією з головних мішеней. Група заколотників була заснована не пізніше кінця листопада 2021 року, саме тоді, коли москва готувалася до повномасштабної війни проти України та протистояння з Заходом.

🔸 Головну роль у планах заснування нового порядку управління у Німеччині екстремісти відводили саме росії. Щоб отримати необхідну підтримку та узгодити плани атаки на німецькі органи влади, обвинувачений Рейсс зв’язувався з представниками рф через затриману «супутницю життя принца» уродженку росії Віталію Б., яка виконувала роль зв’язкової між принцом та російським консульством у ФРН.

  🔸 Кремль миттєво відмежувався від подій в Німеччині, прес-секретар путіна д.пєсков заперечив втручання росії, а спробу держперевороту визначив як внутрішню справу Німеччини. Проте в російських пропагандистських соцмережах поширюється наратив, що підозри у причетності до заколоту росії є свідомою провокацією спецслужб США та «політичний піар» з боку німецької влади, яка намагається таким чином відвернути увагу населення від нагальних проблем та невдоволення політикою Д.Байдена стосовно Німеччини.

🔸 Не є таємницею, що кремль спонсорує праворадикальні політичні рухи в Європі, активно створюючи з-поміж радикалів мережі симпатиків москви на європейському континенті, щоб впливати на ухвалення важливих рішень, необхідних керівництву росії. Тому не дивно, що до складу заколотників входила екс-депутат бундестагу від праворадикальної партії «Альтернатива для Німеччини» (АдН) Біргіт Мальзак-Вінкеман, яка у разі успішного штурму парламенту, мала стати міністром юстиції.  Саме ця політсила активно підтримує зв’язки з різними структурами партії путіна «Єдина росія». Наприкінці 2020 року контррозвідувальні служби Німеччини виявили екстремістів у складі військ спеціального призначення KSK. Одна з тих радикальних течій, з якими ці силовики були пов’язані, була молодіжним крилом АдН, що очолював Маркус Фронмайєр, відомий своїми проросійськими настроями.

🔸 Протягом останніх років росія активно готувала екстремістів для «розхитування» ситуації в Європі. Як стверджує Західна преса, ще в 2018 року у Берні, Цюриху та Лугано під прикриттям мережі спортивних шкіл спецслужби рф готували радикалів для подальшої дестабілізації внутрішньої ситуації в регіоні. Повідомлялось про близько 300 німецьких солдат, поліцейських, співробітників судів, бійців елітних підрозділів спецпризначення федеральної поліції ФРН і бундесверу, які під приводом спеціальних курсів російського спецназу вербувались та готувались до тих чи інших провокацій на території Німеччини, не виключаючи організації держперевороту.

❗️ Слідство триває, проте вже зараз зрозуміло, що німецькі спеціальні органи зіграли на випередження і усунули можливість політичного підриву всередині країни

❗️Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему «Чи вплине зима на перебіг подій в Україні?»  Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chy-vplyne-zyma-na-perebig-vijny-v-ukrayini/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest