Головна | Статті | Чи оголосить путін чергову мобілізацію

Чи оголосить путін чергову мобілізацію

Чи оголосить путін чергову мобілізацію

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення в Україну, в російських пропагандистських ресурсах розгорнулась масшабна інформаційна кампанія з доведення росіянам наративів, що усе нібито йде за планом і російські військові «захищають» країну від загрози з боку Заходу й НАТО. Зокрема, 21 лютого путін планує виступити зі зверненням до федеральних зборів рф, а в москві роковини кривавої війни відзначатимуть «святковими концертами».

☝️ 21 вересня 2022 року путін оголосив про проведення в росії часткової мобілізації. 1 листопада було оголошено про її завершення, проте нового указу путіна про це не було. Нещодавно в мо рф визнали, що указ про мобілізацію продовжує діяти, а мобілізаційні заходи там не припиняються досі. 

З чим пов’язана така інформаційна активність, адже очевидно, що суттєвими перемогами на фронті російська армія похвалитися не може?

За словами представника української розвідки, російська пропаганда активізується з імовірною метою підготувати росіян до оголошення нової мобілізації. Через брак живої сили путін може призвати до 500 тис. військових на додачу до тих 300 тис., які були мобілізовані у жовтні 2022 року. Тож, низка публічних заяв, концертів та інших «святкових» заходів спрямовані на відволікання населення рф від економічних проблем і тисяч загиблих в Україні, та переконання бути готовими і надалі віддавати життя у війні, справжніх цілей якої їм так ніхто й не пояснив.

За прогнозами Генштабу ЗСУ, друга хвиля мобілізації в росії може початися наприкінці лютого. Підготовчі заходи вже проводяться, зокрема, в окупованому Криму, де всі державні та приватні установи зобов’язали подати списки осіб на бронь до військових комісаріатів. У Томському державному педуніверситеті почали набирати співробітників та студентів для роботи на дільницях оповіщення про мобілізацію. А наприкінці січня міносвіти рф розіслало повідомлення, що всі навчальні заклади мають бути постійно готовими до мобілізації. 15 лютого стало відомо, що російських студентів змушують підписувати згоду на достроковий призов. Це дозволить військкоматам призвати молодиків вже у квітні, а не влітку, коли закінчиться навчання. В інфопросторі поширюються «ініціативи» про направлення до армії безробітних.   «Пропозицію» узаконити такий незвичайний спосіб боротьби з безробіттям 14 лютого висунув мер Кузнецька с. златогорський.  

Але чи готова росія до чергової хвилі мобілізації?

Аналіз бойових дій останніх місяців свідчить, що значні втрати окупантів на Вугледарському напрямку не в останню чергу обумовлені участю в бойових діях росіян першої хвилі мобілізації. 

Спроба змішати нових мобілізованих із залишками професійно підготовлених не спрацювала, а неузгодженість дій призвела до їх масової загибелі. З того часу нічого не змінилось, організаційні та матеріальні проблеми, що проявилися під час першої хвилі восени 2022 року, залишились невирішеними. Напередодні задекларованого наступу в росії недостатньо людських ресурсів, щоб кидати в бій тільки досвідчених військових. На виправлення браку сучасного озброєння, забезпечення техніки в робочому стані та достатньої кількості офіцерів, здатних підготувати величезну кількість ненавчених новобранців, кремль вже не має ні часу, ні ресурсів. Отже, в «наступі» знову буде задіяна тактика використання комбінованих угруповань, що призведе до втрати перспектив перехопити ініціативу і просунутись на кількох ділянках фронту, а головне – до загибелі в «м’ясорубці» решти військових рф.

Неможливість забезпечення ротації під сакральну дату 24 лютого робить ситуацію для російської влади та особисто для путіна близькою до катастрофічної. Тим більше, що цього разу кремль не матиме багаторазової переваги в артилерії (як це було під Сєвєродонецьком), а Україна вже матиме засоби далекої протидії ракетним атакам.

А втім, публічне оголошення мобілізації на тлі загальних військових провалів і численних жертв загрожує російському диктатору падінням рейтингу підтримки та поразкою на майбутніх президентських виборах 2024 року. Тому, путін вагається між таким рішенням та стратегією продовження «тихої мобілізації».

❗️ Для російської влади прогнозована мобілізація залишається єдиним способом стримати негативний розвиток подій на фронті та відтягнути неминучу поразку. Тому, навіть якщо путін і не наважитися оголосити чергову хвилю мобілізації, росіян продовжать мобілізувати «по-тихому», аби збільшити чисельність збройних сил росії для участі у низці російських наступальних операцій навесні та влітку на сході й півдні України. Проте новий раунд мобілізації не допоможе росії, а лише знизить її військовий потенціал.  

Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО підготували лонгрід на тему: Чому велика мобілізація лише погіршить боєздатність зс рф? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chomu-velyka-mobilizacziya-lyshe-pogirshyt-boyezdatnist-zs-rf/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest