Головна | Статті | Чому кремль хоче відселити українців у резервації

Чому кремль хоче відселити українців у резервації

Чому кремль хоче відселити українців у резервації

Російська мілітаристська машина в паніці. Побіжний аналіз терактів на території росії з початку війни показує, що їх виконавцями переважно є етнічні українці – вихідці з так званих нових територій, які «увійшли» до складу рф, а також мігрантів першого покоління, які мають родичів в Україні. Спостерігається стала тенденція, коли відомі в росії медійні персонажі, які народилися в Україні, займають антиросійську позицію, а «радянські українці» часто зовсім не лояльні до росії та «сво». Водночас антиросійські погляди часто мають люди з досить далеким українським коріння. Наприклад, дід співака Ю. Шевчука, активного противника російської агресії в Україні, був петлюрівським офіцером.

Усі ці міркування у мізках кремлівської влади поступово вилилися в давно забуту ідею запровадження смуги осілості для єврейського населення, яка існувала в російській імперії. Такі території компактного проживання євреїв із 1791 по 1917 рік запроваджувались російським імперським урядом з метою запобігання проникнення євреїв у внутрішні губернії та захисту тамтешніх підприємців від єврейської конкуренції. Пізніше, в радянські часи, у віддалені райони Сибіру та Казахстану силоміць відселялись українці, незгодні з колективізацією, та кримські татари. А для радянських євреїв у найвіддаленішому районі росії була створена Єврейська автономна область.

Тож, у сучасній росії вирішили піти за прикладом російської імперії, але вже щодо етнічних і особливо «політичних» українців, які мають від народження громадянство рф, та «нових» громадян росії – вихідців із «нових» (окупованих) територій рф. Характерно, що тема створення для українців територій на кшталт резервацій у США та бантустанів у Південно-Африканській Республіці почала активно мусуватися, переважно в соцмережах. Так кремлівська влада, як завжди, вивчає суспільну думку, щоб надалі відтворити її в правовому полі. Наразі у блогерському середовищі просуваються ідеї щодо правил компактного проживання такої категорії мешканців. Отже, пропонується, щоб такі українці проживали на «приєднаних» територіях, але без права в’їзду в «споконвічні» території рф, а ті, хто давно проживає в рф, могли б піддаватися «м’якій», «цивілізованій» депортації на «нові» території під гаслом повернення на «історичну батьківщину, де жили колись їхні діди та батьки». Так, пропонується депортувати на «нові» землі рф представників офіційно оформлених українських діаспор великих міст росії, українських активістів, громадян, помічених у замилуванні мовою, українською культурою, носінні національного одягу та ін. У межу осілості планується видворяти вірян греко-католицької церкви та адептів УПЦ Київського патріархату, за винятком тих, хто добровільно перейшов до «російського» православ’я. Не втратять свої права тільки ті етнічні українці «нових» або «старих» територій, які визнають росію «новою батьківщиною», добровільно русифікуються та відмовляться від ідеї української державності.

На думку кремлівських стратегів, ця тактика дозволить сформувати прошарок росіян українського походження, лояльних до загарбницької політики рф, а також суттєво стримати терористичну й антиросійську діяльність у місцях їх компактного проживання. Першим кроком до реалізації злочинних намірів є фільтраційні заходи, які російські силовики продовжують здійснювати на окупованих територіях Херсонської області, та  примусова процедура «ідентифікації особистості» на окупованій території Донецької області.

Наскільки реальні наміри кремля? 

Звісно, що такі ідеї не відповідають нормам міжнародного законодавства і навіть конституції рф. Проте це жодним чином не зупинить спроби рашистів закріпити «зачистку» українців шляхом внесення поправок до основного закону та проведення всенародного референдуму з цього питання. Факти фальшування президентських виборів і всенародних референдумів за часів правління путіна добре відомі.

Проте, за даними всеросійського перепису населення, в рф проживає понад 2,47 мільйона людей, які вважають своєю історичною батьківщиною Україну, 135 тис. називають себе русинами, 108 тис. — гуцулами, 6 тис. — лемками, 2 тис. — бойками, а також 4 тис. кримських татар. Понад половина української діаспори живе в москві та московській області, краснодарському краї та ростовській області, тюмені та приморському краї росії.

Спроба відселити таку кількість людей викличе такий хаос і зростання терористичних проявів в рф і на окупованих територіях, що знищить як путінську владу, так і саму російську державність. Крім того, такий крок спровокує масові акції непокори росіян з інших етносів, незгодних з національною політикою кремля.

❗️Реалізація кремлівських планів наразі вважається малоймовірною. Проте наступ на права української національної меншини в росії та українців на окупованих територіях  буде продовжуватися.

Центр протидії дезінформації підготував лонгрід на тему: Чому у росії почався пошук «внутрішніх ворогів»? Детальніше – за посиланням: https://cpd.gov.ua/main/chomu-v-rosiyi-pochavsya-poshuk-vnutrishnih-vorogiv/

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest