Головна | Анонси | Засідання Національного кластера з інформаційної стійкості. Панельні дискусії

Засідання Національного кластера з інформаційної стійкості. Панельні дискусії

Засідання Національного кластера з інформаційної стійкості. Панельні дискусії

13 липня 2023 року провели перше засідання Національного кластера з інформаційної стійкості, у якому взяв участь в.о. керівника Центру протидії дезінформації Андрій Шаповалов. 

Національний кластер з інформаційної стійкості організували Представництво Фонду цивільних досліджень і розвитку США (CRDF Global) у партнерстві з Радою національної безпеки і оборони України, Міністерством закордонних справ України і Міністерством культури та інформаційної політики України за підтримки Офісу спільного зменшення загроз Державного департаменту США. 

На першому засіданні обговорювали спільні зусилля задля зміцнення інформаційної стійкості та безпеки України. У відкритті заходу взяли участь заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк, заступник Міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко і заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр. У своєму вступному слові Сергій Демедюк наголосив: «Інформаційна безпека – це важлива складова будь-якої сфери нашої діяльності. Позаяк відсутність стратегічної комунікації дозволяє ворогу потужно використовувати відомі засоби масової інформації як у США та Європі, так і в інших країнах-союзницях. Поширення недовіри у ЗМІ дає змогу ворогові не лише маніпулювати інформаційним чинником, а й проводити підготовку до серйозних масованих атак – і в кіберпросторі, і в інформаційній сфері. Ми маємо бути готовими вчасно реагувати і протистояти цьому». 

Під час першої панелі дискутували щодо ролі інформаційної стійкості в забезпеченні національної безпеки та обороноздатності держави в умовах воєнного стану. Спікерами були: керівниця служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБОУ Наталія Ткачук, в.о. керівника Центру протидії дезінформації Андрій Шаповалов, заступник начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України Євген Судаков.

Зокрема, Андрій Шаповалов під час свого виступу зазначив: «Традиційні підходи у боротьбі з дезінформацією, зі стратегічними наративами не завжди спрацьовують, адже значну частину пропаганди закладено в кіно, літературі, музиці – тих сферах життя, в які ми навряд чи заглядаємо, шукаючи дезінформацію. Саме таку роботу проводить Центр протидії дезінформації, якраз такі канали ми блокуємо. Це, наприклад, можуть бути псевдоісторичні, псевдорозважальні канали тощо. Але ворог сильно прогресує. Їхні примітивні технології, які були, скажімо, 2014 року, залишилися в минулому. Для них це також, як і для нас, питання життя та смерті». 

Другу та третю панельні дискусії Національного кластера з інформаційної стійкості – «Захист національного інформаційного простору України: роль Міністерства культури та інформаційної політики та його ключових стейкхолдерів» і «Битва наративів: протидія російській гібридній війні у глобальному інформаційному просторі» – провели з участю фахівців Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України та представників медіа.

  • 13 Липня, 2023

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest