Головна | Події | Директор Центру передового досвіду стратегічних комунікацій НАТО Яніс Сартс відвідав Україну з офіційним візитом

Директор Центру передового досвіду стратегічних комунікацій НАТО Яніс Сартс відвідав Україну з офіційним візитом

Директор Центру передового досвіду стратегічних комунікацій НАТО Яніс Сартс відвідав Україну з офіційним візитом

На запрошення Центру протидії дезінформації РНБО Україну з офіційним візитом відвідав директор Центру передового досвіду стратегічних комунікацій НАТО ЯнісСартс.

В рамках візиту пан Сартс зустрівся із Секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олексієм Даніловим, заступницею міністра оборони України Ганною Маляр, радницею керівника офісу Президента України Дашею Зарівною, провів зустрічі із керівниками підрозділів, відповідальних за стратегічні комунікації сил оборони та цивільних міністерств та відомств. 

Крім того, пан Сартс відвідав Одесу, Миколаїв та Херсон. 

В рамках поїздки до Одеси відбулись робочі зустрічі із керівником Об’єднаного прес-центру Оперативного командування «Південь», капітаном першого рангу Наталею Гуменюк, до Миколаєва – із головою Миколаївської військово-цивільної адміністрації Віталієм Кімом тагенерал-майором Дмитром Марченком, до Херсону – із головою Херсонської обласної військово-цивільної адміністрації Олександром Прокудіним, заступником голови Херсонської облради Юрієм Соболевським. У Херсоні пан Сартс також поспілкувався із місцевими цивільними, що постраждали внаслідок підриву російською федерацією Каховської ГЕС у червні 2023 року.

«Метою співпраці є розбудова спільних проєктів та презентація досвіду сил оборони України, а також цивільних відомств, у сфері стратегічних комунікацій.Досвід страткому, що його здобула Україна за останні роки, є цікавим для країн, що представлені у Центрі передового досвіду комунікацій НАТО. Ми бачимо академічну, технологічну, організаційну зацікавленість у нашому досвіді та готовність ділитись здобутками країн-партнерів у сфері освіти та навчання, технологій, координації тощо»,  – зазначив в.о. керівника Центру протидії дезінформації Андрій Шаповалов.

Андрій Шаповалов також додав, що поїздка на південь України, незважаючи на російський ракетний терор, дала пану Сартсу можливість відчути дух українських сил оборони та настрої цивільних у регіонах, наближених до лінії фронту та територіях, які були деокуповані.

«Ми бачимо величезну роботу, яку роблять спеціалісти зі стратегічних комунікацій в Києві, Одесі, Миколаєві та Херсоні. Вклад спеціалістів з комунікацій в українську перемогу є та буде великим. Зі свого боку Центр передового досвіду комунікацій НАТО готовий до співпраці з українською стороною у питаннях розвитку спроможностейстраткому, освіті та обміні вкрай важливим досвідом», – зазначив Яніс Сартс за підсумками візиту до України.

Центр протидії дезінформації РНБО розвиває системну співпрацю із Центром передового досвіду комунікацій НАТО з 2022 року. 

Центр передового досвіду стратегічних комунікацій НАТО (NATO Strategic communications Centre of Excellence)отримав акредитацію НАТО 1 вересня 2014 року, він є багатонаціональною та акредитованою НАТО міжнародною військовою організацією, яка не є частиною командної структури НАТО та не підпорядковується жодній іншій організації НАТО. 

Головним завданням NATO StratCom COE є розвиток стратегічних комунікацій в Альянсі та країнах-членах Альянсу. Центр укомплектований і фінансується його країнами-спонсорами та учасниками, серед яких Латвія, Естонія, Німеччина, Італія, Литва, Польща, Велика Британія, Нідерланди, Фінляндія, Швеція, Канада, Словаччина, Данія,  США, Угорщина, Франція та Австралія.

Ключовим партнером Центру передового досвіду стратегічних комунікацій НАТО в Україні є Центр протидії дезінформації.

Центр передового досвіду комунікацій НАТО залучений у розробку доктрин та політик, дослідження інформаційних операцій, аналізу контрнаративних стратегій тощо.

З 2015 року Центр передового досвіду комунікацій НАТО очолює Яніс Сартс.

  • 1 Серпня, 2023

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest