Головна | Події | Центр спільно з CIVIC провели конференцію «Коли слова стали зброєю» про вплив дезінформації на цивільне населення України

Центр спільно з CIVIC провели конференцію «Коли слова стали зброєю» про вплив дезінформації на цивільне населення України

Центр спільно з CIVIC провели конференцію «Коли слова стали зброєю» про вплив дезінформації на цивільне населення України

1 лютого 2024 року Центр протидії дезінформації (далі – Центр) спільно із Центром з питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту (CIVIC) провели конференцію «Коли слова стали зброєю: які загрози становить дезінформація та як вберегти громадян від небезпеки». Експерти зазначили, що саме цивільне населення найчастіше є мішенню інформаційних кампаній, зокрема на дуже локальному рівні, і це часто загрожує фізичній безпеці людей. 

Керівниця департаменту протидії інформаційним загрозам національній безпеці Центру Анаїт Хоперія зазначила, що в умовах повномасштабного російського вторгнення дезінформація є особливо небезпечною.

Директор CIVIC в Україні Александер Гріф презентував звіт про дослідження щодо особливостей російських наративів та їх впливу на цивільних. 

«Значна частина дезінформації, яку розповсюджують пов’язані з росією суб’єкти, спрямована безпосередньо на українських цивільних осіб і має на меті вплинути на їхню поведінку. Метою багатьох інформаційних операцій є здійснення психологічного впливу на цільову аудиторію, тому в Україні цивільні особи переважною більшістю повідомляли не лише про фізичні наслідки, а й про моральну шкоду, яку завдають російські дезінформаційні тактики і наративи. 69% опитаних заявили, що дезінформація позначилася на їхньому емоційному стані, майже кожен з них описав дезінформацію як чинник, що викликає негативні почуття, зокрема гнів, відчуття незахищеності, стрес або тривогу, постійну настороженість, паніку і розпач», — сказав Александер Гріф, представляючи деякі висновки дослідження CIVIC.

Своєю чергою, Центр  презентував дослідження щодо інформаційних кампаній, які таргетують людей з метою заподіяти шкоду їхньому здоров’ю.

  • 1 Лютого, 2024

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest