Головна | Події | Центр протидії дезінформації провів обговорення на тему російського інформаційного впливу в Африці

Центр протидії дезінформації провів обговорення на тему російського інформаційного впливу в Африці

Центр протидії дезінформації провів обговорення на тему російського інформаційного впливу в Африці

​Центр протидії дезінформації провів обговорення на тему «російський інформаційний вплив в Африці. Культурні центри, дармове зерно та заангажовані ЗМІ».

​Учасники дискусії, яка відбулася в інформаційному агентстві «Укрінформ», обговорили теми культурної, військової, продовольчої та освітньої окупації як засіб проникнення росії в Африку; ангажованості медіа, слабкості державного сектору сповіщення; дипломатично-політичного аспекту російського впливу в Африці та засоби протидії, що їх використовує Україна для протидії цьому впливу. Також йшлося про основних спікерів російської пропаганди в Африці.

​В обговоренні взяли участь спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх, керівниця департаменту протидії інформаційним загрозам національній безпеці Центру протидії дезінформації РНБО України Анаїт Хоперія, президент Африканської Ради в Україні Діалло Ісса Садіо.

Зокрема, А. Хоперія повідомила, що Центр протидії дезінформації підготував аналітичний звіт, у якому виявлено основні російські кампанії інформаційного впливу в Африці, наративи, що просуваються, та ключових осіб країн континенту, підпорядкованих кремлівській пропагандистській машині.

З-поміж основних російських кампаній інформаційного впливу в країнах Африки: «росія робить внесок у глобальну продовольчу безпеку та є надійним торговельним партнером Африки», «Захід – колонізатор та імперіаліст», «Захід спровокував війну рф та продовжує її розпалювати» тощо.

У звіті детально проаналізовано інструменти, з використанням яких рф просуває свої наративи, та містяться ґрунтовні висновки щодо інформаційних кампаній країни-агресора, які вона проводить на Африканському континенті.

  • 13 Жовтня, 2023

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest