Головна | Події | Центр протидії дезінформації робочий орган Ради національної безпеки і оборони України повідомляє про антивакцинну пропаганду в Україні з боку Росії

Центр протидії дезінформації робочий орган Ради національної безпеки і оборони України повідомляє про антивакцинну пропаганду в Україні з боку Росії

Центр протидії дезінформації робочий орган Ради національної безпеки і оборони України повідомляє про антивакцинну пропаганду в Україні з боку Росії

Центр протидії дезінформації робочий орган Ради національної безпеки і оборони України проаналізував інформаційне поле Telegram-каналів України. Аналіз вкотре підтвердив тривалу інформаційну операцію РФ, спрямовану на максимальне зменшення рівня вакцинації.

Дезінформаційна атака помічена у таких Telegram-каналах, як «Картель», «Крокодил», «Сплетница» та інші. Ці Telegram-канали просувають деструктивні наративи в Україні щодо вакцинації, при цьому вони адмініструються з території РФ, яка має полярно інший порядок денний – заохочувати громадян Росії до вакцинації та запевняти їх у необхідності щеплення.

Окрім цього, російські куратори влаштовують мітинги проти вакцинації від коронавірусу під будівлями Верховної Ради, Уряду та Офісу Президента. 19 жовтня учасники мітингу, які позиціонували себе як парафіяни однієї з церков, принесли плакати з антивакцинаторськими гаслами: «Вакцинація вбиває», «Ні медичним експериментам. Захистимо наших дітей». 

Проте, якщо знову звернутися до інформаційних джерел, пов’язаних з цією церквою, але орієнтованих на аудиторію в РФ, ми побачимо, що дана церква, навпаки, закликає вакцинуватися, поширює інформацію про види вакцин, розвінчує міфи, пов’язані з ними, та зазначає, що щеплення не є гріхом. 

Центр протидії дезінформації просить українців ознайомитись із механізмом дії різних вакцин онлайн. Наприклад, про кожну з них можна прочитати тут: https://vaccination.covid19.gov.ua. 

У будь-якому разі ми рекомендуємо українцям, які мають сумніви щодо необхідності щеплення, вивчити всю інформацію про вакцини з офіційних джерел їхніх розробників, чи проконсультуватися з сімейним чи приватним лікарем, або зателефонувати на гарячу лінію МОЗ за додатковою інформацією: 0 800 60 20 19.

  • 28 Жовтня, 2021

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest