Головна | Події | 1 та 2 вересня 2022 року відбувся Міжнародний круглий стіл «Протидія дезінформації в умовах воєнних дій»

1 та 2 вересня 2022 року відбувся Міжнародний круглий стіл «Протидія дезінформації в умовах воєнних дій»

1 та 2 вересня 2022 року відбувся Міжнародний круглий стіл «Протидія дезінформації в умовах воєнних дій»

У заході Центру протидії дезінформації робочого органу Ради національної безпеки і оборони України взяли участь посли та іноземні представники 24 країн. З доповідями виступили Стен Ньорлов, Голова Офісу Ради Європи в Україні; Бартош Ціхоцький, Посол Республіки Польща в Україні; Ілгварс Клява, Посол Латвійської Республіки в Україні; Валеріу Ківері, Посол Молдови в Україні; Драгіца Понорац, Амбасадорка Чорногорії в Україні; Бенжамен Роріг, Тимчасовий повірений Французької Республіки в Україні; Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови; Дмітрі Теперик, директор програми «Стійка Україна», генеральний директор Міжнародного центру оборони та безпеки «ICDS» у Естонії; Томас Балкус, начальник відділу оцінки інформаційного середовища Департаменту стратегічних комунікацій Збройних сил Литви; Ханнес Нойгебауер, референт з політичних питань Посольства Німеччини в Україні; Роберт Пост, співробітник зі зв’язків з громадськістю Посольства США в Києві; Моллі Грехем, перший секретар відділу політики і двосторонніх відносин Посольства Канади; Мікаель Тофвессон, голова операційного відділу Шведського агентства психологічного захисту; Олена Урсу, керівниця групи проєктів з демократичного врядування ПРООН в Україні; Бен Хіп, старший експерт, керівник партнерського проєкту StratCom в Україні Центру стратегічних комунікацій НАТО; Сара Соренсен, старша експертка, старша національна представниця, Філія науково-технічного розвитку Центру стратегічних комунікацій НАТО та Ірина Кірєєва, заступниця директора департаменту санкційної політики Міністерства юстиції України.

Захід розпочав Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, а також в.о. керівника Центру протидії дезінформації робочого органу Ради національної безпеки і оборони України Андрій Шаповалов.

Учасники заходу обговорили явище інфотероризму. Сторони підкреслили, що інфотероризм насправді є таким же реальним, як і звичайний тероризм, та має не менші наслідки.

Зокрема, Андрій Шаповалов презентував основні аспекти міжнародної діяльності ЦПД, адже «всі зусилля держав-партнерів мають бути спільними в цій боротьбі». Також учасники обмінялися думками щодо такого поняття, як дезінформація. У доповіді фахівці Центру зазначили, що дезінформацію слід віднести до категорії інформаційних злочинів, до якої також входять і кіберзлочини (кібертероризм, цифрове піратство, інформаційне шахрайство, несанкціонований доступ до комп’ютерів та перехоплення інформації тощо), а також безпосередні інформаційні злочини, що полягають у маніпулюванні інформацією, створенні й поширенні наративів, що загрожують безпеці та життю людей.

Андрій Шаповалов запропонував визначення терміну «інформаційний тероризм» (інфотероризм) як політики спланованого та систематизованого використання інформаційного терору для досягнення певних, часто політичних, цілей.

«Це – безпосередній свідомий вплив на психіку та свідомість людей для формування бажаних думок і суджень, що певним чином скеровують поведінку людей», – зазначив він.

Також в.о. Керівника Центру протидії дезінформації при РНБО України запропонував запровадити термін «інфотероризм» на міжнародному законодавчому рівні, а також передбачити відповідальність за вчинення інфотероризму.

  • 2 Вересня, 2022

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest