Головна | Анонси | Кому і навіщо росія погрожує «Посейдоном»

Кому і навіщо росія погрожує «Посейдоном»

Кому і навіщо росія погрожує «Посейдоном»

Російські ЗМІ з посиланням на прокремлівське агентство «ТАСС»  стверджують, що зс рф отримали перший комплект ядерних торпед «Посейдон», які будуть розміщені на атомному підводному човні «Бєлгород». При цьому повідомляється, що офіційного підтвердження цієї інформації немає.

☝️ Детальної інформації про параметри цієї зброї також немає. Проте, за даними американських джерел, безпілотний підводний апарат «Посейдон» здатний нести як звичайні, так і ядерні боєприпаси потужністю до 2 мегатонн, розвивати швидкість понад 200 км/год і має глибину занурення не менше 1 км. 

❗️Основним призначенням цієї торпеди є доставка ядерного боєприпасу до берегів ймовірного супротивника для ураження інфраструктури та гарантованої неприйнятної шкоди: радіоактивного забруднення, цунамі та інших руйнівних наслідків. 

Російські видання повідомляли про випробування комплексу на початку листопада 2022 року. Проте розвідка США хоча і зафіксувала вихід атомного підводного човна «Бєлгород» з полігону в Північному Льодовитому океані, але вважає, що «Бєлгород» повернувся до порту без проведення випробувань через технічні складнощі.

🔸Також слід зазначити, що рф говорила про створення «Посейдона» так багато років, що деякі Західні країни вже припинили вірити у його існування. 

Ще у 2015 та 2019 роках путін підтверджував розробку цієї зброї, але без демонстрації доказів. За даними МО росії, торпеда розглядається як частина ядерного стримування, що діє як зброя другого удару. Стверджувалось, що після вдосконалення підводний човен, оснащений «Посейдоном», названий роспропагандою «зброєю Судного дня», може працювати на глибинах, на які не можуть опуститися човни НАТО і провести під водою 120 днів.

❓Але чи змогла рф насправді створити таку смертоносну зброю?

🔸 Розробка і конструювання «Посейдона» розпочалися 2015 року, коли внаслідок агресії проти України росія вже була під значними санкціями. Тому рф могла використовувати для виробництва торпеди лише власної технології і такі ж комплектуючі. Тобто говорити про 100% відповідність торпеди заявленим характеристикам зброї не слід.  

Крім того, як заявив генсек НАТО Є.Столтенберг, розвідувальні структури Альянсу здійснюють постійний моніторинг того, що робить росія у військовій сфері, і наразі не виявлено суттєвих змін у їхньому «ядерному розміщенні». Адже навіть якщо сама торпеда невразлива, то за виходом в океан її носія – атомного підводного човна – прискіпливо стежать американські субмарини.

🔸Як стверджують дослідники американського видання The Drive, МО рф неофіційно визнало, що отримана у січні 2023 року партія «Посейдонів» була без ядерних боєголовок, а усі відео із тестуваннями торпеди у відкритому доступі насправді були лише демонстрацією перевірок тих чи інших вузлів під час дослідно-конструкторських робіт. Тобто зараз «суперторпеди» можуть використовуватися лише для чергової серії випробувань. 

🔸За заявами російської преси, другим за силою вражаючим чинником «суперторпеди» є створення штучного мегацунамі з висотою хвилі 500 м із її заходом до 500 км на материк. Водночас, за результатами офіційного дослідження Пентагону, ефект цунамі при підводних ядерних вибухах не досягається. Через розсіювання енергії хвилі на відносно невеликих глибинах на континентальному шельфі, збитки, завдані такою хвилею узбережжю, можна порівняти зі збитками від сильного шторму. 

Це підтверджується і власними російськими дослідженнями з впливу хвилі від підводних вибухів на берегові споруди з випробуваннями на макетах, що проводилися в СРСР ще у 1960-х. Тоді вчені з’ясували, що незалежно від потужності підводного вибуху, реальні збитки могли б бути завдані прибережним об’єктам атлантичного узбережжя США на відстані максимум 5 км від лінії води. Тобто про знищення всього флоту США та об’єктів на атлантичному узбережжі навіть не йдеться.

❗️Таким чином, все говорить, що жодного «Посейдона», як готового до застосування носія ядерної зброї, сьогодні не існує. Окремі зразки подібної зброї досі не пройшли перевірку, тому реальні характеристики цього «виробу» підтвердити неможливо. 

Всі заяви про здатність ракети подолати в автономному режимі весь Атлантичний океан і при цьому доставити до цілі особливо потужну боєголовку – не більше, ніж мрії кремлівських пропагандистів. 

❗️Сумнівними заявами про створення новітньої ядерної зброї путін повертається до тактики «ядерного шантажу».

Він намагається довести Заходу, що при загрозі своїй територіальної цілісності росія не зупиниться перед застосуванням ядерної зброї. Проте офіційні заяви генсека НАТО Є.Столтенберга свідчать, що шантаж не спрацює, і якщо кремль вирішить застосувати ядерну зброю, на росію чекатимуть «серйозні наслідки».


  • 19 Січня, 2023

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest