Головна | Анонси | Гендиректор Yasno С. Коваленко про актуальні питання енергетичної сфери у новому проєкті ЦПД «ІПсО і люди»

Гендиректор Yasno С. Коваленко про актуальні питання енергетичної сфери у новому проєкті ЦПД «ІПсО і люди»

Гендиректор Yasno С. Коваленко про актуальні питання енергетичної сфери у новому проєкті ЦПД «ІПсО і люди»

Україна нині не експортує електроенергію. Про це заявив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко в інтерв’ю новому проєкту Центру протидії дезінформації – «ІПсО і люди».

Він пояснив, що немає надлишку електроенергії, який можна було б продавати за кордон, і нині Україна лише імпортує електроенергію.

Щодо ситуації в енергетиці С. Коваленко повідомив, що в Україні через ворожі обстріли зруйнована майже вся теплова генерація, суттєво пошкоджена гідрогенерація. Через ці фактори влітку дефіцит електроенергії може становити 20%, а «за найгіршого сценарію» – 35%, сказав він. Взимку ці показники будуть приблизно такими самими, оскільки погіршенню ситуації запобігатимуть виведені з ремонту енергоблоки АЕС, відновлення інфраструктури та збільшення імпорту.

«Ми сильно пошкоджені, ми поранені», заявив С. Коваленко, «але ми не в реанімації, не вбиті і, думаю, ми вистоїмо».

«Більш-менш реальні прогнози», за словами гендиректора Yasno, можна буде зробити в серпні, проте потрібно не забувати про вплив на енергетичну систему обстрілів, через які будь-який прогнози можуть змінитися.

Генеральний директор Yasno також зазначив, що Україні надають значну допомогу країни Європи, імпортуючи електроенергію, поставляючи обладнання для генерації, а також надаючи кошти, і зокрема завдяки цій допомозі українці «прожили минулий рік зі світлом». «Ми як країна з точки зору мереж відновилися», – додав він.

Відповідаючи на запитання про захищеність енергосистеми,
С. Коваленко підкреслив, що захистити її на 100% неможливо зважаючи на великий розмір генераційних і мережевих об’єктів. «Чому не захищені ТЕЦ? ТЕЦ – це велика територія, великий завод, великою площею. Якщо поставити чотири Patriot біля кожної ТЕЦ, захист підвищиться, але він також не буде стовідсотковим. Фізичним захистом накрити завод неможливо, – пояснив він. – І як фізично захистити гідроелектрику?»

С. Коваленко наголосив на важливості економити електроенергію і наголосив, що ефект від цього настане, коли кожна людина і кожен бізнес трохи зменшать споживання. «Стратегія «крапля в океані» працює, – підкреслив він. – Якщо кожен на 5-10% так зробить, це спрацює».

Посилання: https://youtu.be/EiehpjFI2RA

  • 21 Червня, 2024

Коментарі закриті.

Pin It on Pinterest